Kibice Ruchu Chorzów odwiedzą Monachium. Odbędzie się tam panel dyskusyjny z okazji stulecia urodzin Ernesta Wilimowskiego

W Monachium odbędzie się panel dyskusyjny o Erneście Wilimowskim dokładnie w stulecie jego urodzin. Powód? Genialny piłkarz grał także w tym mieście

Ernest Wilimowski to najlepszy piłkarz Ruchu Wielkie Hajduki (od 1939 roku Chorzów) oraz reprezentacji Polski w okresie przedwojennym. Zapisał się na kartach polskiej i niemieckiej piłki nożnej. Chyba nie można sobie wyobrazić bardziej doniosłego wydarzenia nawiązującego do jego historii niż obchody setnej. rocznicy jego urodzin, która przypada na 23 czerwca 2016 roku.

O fantastycznym piłkarzu pamiętają nie tylko kibice Ruchu, ale również fani niemieckiej drużyny TSV 1860 Monachium, z którą Wilimowski zdobył 15 listopada 1942 roku Puchar Niemiec (wtedy puchar Tschammera). To z inicjatywy kibiców popularnych "Lwów" przy udziale wielu organizacji społecznych m.in. "!Ni Wieder", "Awo - M?nchen Stadt" czy organizacji kibiców m.in. "Fanprojekt M?nchen" i "Löwen Fans Gegen Rechts" odbędą się w Monachium uroczystości obchodów jego urodzin pod hasłem "Gra była jego życiem". W ramach tego wydarzenia będzie otwarta wystawa poświęcona losom piłkarzy urodzonych na Górnym Śląsku, którzy na arenie międzynarodowej reprezentowali barwy Polski oraz Niemiec.

Punktem kulminacyjnym obchodów 100. urodzin w stolicy Bawarii będzie panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych wielu gości, wśród których mają pojawić się piłkarze, którzy znali Wilimowskiego z boiska. Do udziału w uroczystościach zostali również zaproszeni kibice drużyn klubowych, dla których "Ezi" Wilimowski grał i zdobywał bramki. W panelu, który odbędzie się dokładnie w dniu urodzin piłkarza wezmą udział również przedstawiciele kibiców Ruchu Chorzów, którzy opowiedzą o przedwojennej historii swojej drużyny i roli jakiej w niej odegrał legendarny zawodnik.