Mini EURO w Bielsku-Białej już w niedzielę. Na murawie stadionu zagrają dzieci.

W najbliższą niedzielę na stadionie miejskim w Bielsku-Białej odbędzie się ciekawa impreza. Podbeskidzie organizuje MINI EURO 2016, dla dzieci ze szkół podstawowych.

W piątek meczem Francji z Rumunią rozpoczną się te prawdziwe mistrzostwa EURO 2016. Na sam początek imprezy i w dzień pierwszego meczu biało-czerwonych nad Sekwaną, na murawie nowego i pięknego stadionu miejskiego w Bielsku-Białej, w symulacji francuskiego turnieju sprawdzić będą mogły się dzieci z rocznika 2003.

Do zabawy zostały zaproszone szkoły z całego regionu. Prócz bielskich szkół zmagać będą się jeszcze podstawówki min. z Czechowic-Dziedzic, Mazańcowic , Żywca czy Jasienicy. Drużyny zostały podzielone na cztery grupy i każdej z nich przyporządkowano inne państwo, dla przykładu w polskiej grupie "C", w rolę podopiecznych Adama Nawałki wcielą się uczniowie SP 20. w Bielsku-Białej, a koszulki z napisem "Irlandia" włożą dzieci z Oświęcimia.

Początek rozgrywek w niedzielę 12. czerwca o godzinie 9 na stadionie przy Rychlińskiego. Polacy swój mecz z Irlandczykami rozpoczną o 18.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.