Zabiegany Śląsk. "Harpagańskie Hasanie" Zagłębiaków

?Zabiegany Śląsk" to akcja PKO Silesia Marathonu i "Gazety Wyborczej" w Katowicach. Finałem akcji będzie wrześniowa gazeta prezentująca "Zabiegany Śląsk" - pierwsze tego typu wydawnictwo pokazujące, gdzie i z kim biegamy.

CO NAS INTERESUJE: 1. Jak się nazywacie?, 2. Gdzie i kiedy spotykacie się na wspólne treningi?, 3. Gdzie najczęściej biegacie?, 4. Ile osób należy do grupy i ile uczęszcza na treningi?, 5. Jak do was dołączyć?, 6. Może są jakieś ciekawostki o grupie, którymi chcecie się podzielić?, 7. Gdzie was namierzyć - strona internetowa, profil na Facebooku?

Odpowiedzi ślijcie na adres: wojciech.todur@katowice.agora.pl.

- "Harpagan Sosnowiec"

- Grupa powstała ponad dwa lata temu i na początku była to garstka ludzi lubiących spędzać ze sobą czas podczas biegania. Pomysł na założenie stowarzyszenia wpadł do głowy jednej z tych osób podczas wspólnego treningu, co spodobało się reszcie i tak oto powstał - HARPAGAN SOSNOWIEC.

- Teraz grupa liczy ponad 50 osób, natomiast aktywnych, biegających mamy ponad 30 osób.

- Na wspólnych treningach spotykamy się w każdy wtorek na Stawikach w Sosnowcu. Tworzymy wydarzenia na Facebooku i zapraszamy wszystkich do wspólnego biegania pod nazwą "Harpagańskie Hasanie" wokół stawu i Stadionu Ludowego. Trzy tygodnie temu świętowaliśmy "100-tne Hasanie". Drugim miejscem, gdzie lubimy się spotykać jest Górka Środulska, gdzie można potrenować podbiegi na sporych przewyższeniach.

- Bardzo lubimy brać udział w zawodach, więc często umawiamy się i wyjeżdżamy razem - wynajmując np.busa - do odległych miast na zawody... Najbliższe, na które się wybieramy to Bielsko Biała i 10 km, później Rybnik i "Półmaraton księżycowy" oraz Silesia Marathon.

- Jako Stowarzyszenie organizujemy też biegi i są to Harpagańska Dycha na dystansie 10 km (w tym roku odbędzie się już po raz trzeci) i bieg "Smyka" dla maluchów. Możemy pochwalić się też dobrymi zawodnikami, którzy w swoich kategoriach wiekowych, jak i open zdobywają miejsca na podium. Lubimy spędzać ze sobą czas, więc często też kibicujemy swoim na zawodach, ale też organizujemy imprezy na których tańczymy i szalejemy do białego rana!

- Nasze motto to - "JEST EKIPA - JEST ZABAWA" i kolor niebieski naszych koszulek z logo i napisem "Harpagan Sosnowiec". Mamy na Facebooku fanpage - "HARPAGAN SOSNOWIEC" jak i również stronę internetową www.harpagansosnowiec.pl

Więcej o: