Sebastian Nowak połączy Ruch Chorzów, Górnika Zabrze i GKS Katowice?

Sebastian Nowak - dobrze znany w naszym regionie bramkarz - ma szansę na angaż w GKS-ie Katowice. Dla zawodnika z Jastrzębia byłby to już trzeci topowy klub ze Śląska w karierze.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

O możliwej przeprowadzce Nowaka do GieKSy poinformował Katowicki Sport . 34-letni zawodnik z Jastrzębia w ostatnich pięciu sezonach strzegł bramki klubu z Niecieczy. Teraz jednak podziękowano mu za współpracę.

Jeżeli Nowak rzeczywiście podpisze umowę z GKS-em, to stanie się kolejnym zawodnikiem, który będzie się mógł pochwalić grą dla trzech tak ważnych dla śląskiej piłki klubów, czyli Górnika, Ruchu i GieKSy.

Bramkarz grał bowiem na Cichej w latach 2003-07, a następnie przeniósł się do Zabrza (2008-2011).

Niewielu jest piłkarzy, którzy wcześniej mogli wpisać do piłkarskiego CV te trzy piłkarskie marki. Pierwszym był bodaj Piotr Lech, który grał kolejno w Ruchu, GKS-ie i Górniku. - Pewnie lepiej byłoby z innego powodu przejść do historii, co? Kluby zmieniałem z konieczności. Na pewno nie było to moim zamiarem. Nawet sobie nie wyobrażam, co by było, gdybym kiedyś w Ruchu oświadczył, że będę grał w GKS i Górniku... Nie, nigdy w życiu bym tego nie powiedział - opowiadał nam Lech - mistrz i zdobywca Pucharu Polski.

Potem w jego ślady poszli jeszcze pomocnik Grzegorz Bonk i napastnik Grzegorz Goncerz, który dziś jest liderem GieKSy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.