PKO Silesia Marathon szuka "zajęcy", a licznik zgłoszeń kręci się coraz szybciej!

PKO Silesia Marathon czeka na zgłoszenia "pacemakerów", czyli osób, które potrafią doprowadzić do mety grupę biegaczy w konkretnym czasie.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

"Pacemaker", to na polskich trasach swojski "zając", czyli po prostu biegacz, który poprowadzi cię do mety w stałym tempie, na z góry założony czas. - Rola "pacemakera" to przede wszystkim odpowiedzialność. Za plecami masz ludzi, dla których jesteś kimś w rodzaju trenera, przewodnika, a i trochę mentora. Gdy stajesz na starcie pierwszego maratonu w życiu, normalne, że brakuje ci pewności siebie. W takiej sytuacji łatwo dać ponieść się emocjom. Zapomnieć o tym, że przed tobą cztery, pięć godzin biegu, i źle rozłożyć siły. Na trasie maratonu kryzysy przychodzą znienacka. Łatwiej zmaga się z nimi, gdy ma się oparcie w bardziej doświadczonym biegaczu - mówi Józef Łyscarz, który w tej roli już kilka razy sprawdzał się na trasie największego biegu na Śląsku.

Obecnie trwają zgłoszenia kandydatów na "pacemekerów" PKO Silesia Marathonu i PKO Silesia Półmaratonu.

Jeśli czujesz się zdolny poprowadzić grupę biegaczy na konkretny czas: potrafisz biec równym tempie i możesz wykazać się wynikiem lepszym od zakładanego o przynajmniej 15 minut, to organizatorzy czekają właśnie na Ciebie.

Niezbędne informacje:

- imię i nazwisko

- ukończone maratony (nazwa maratonu, rok ukończenia, osiągnięty czas)

- propozycja czasu na jaki chcesz poprowadzić grupę

- informacje, którymi chcesz się pochwalić biegaczom

- zdjęcie

wyślij na adres: agnieszka.pilawska @ silesiamarathon.pl koniecznie z tytułem: "PACEMAKER Silesia Marathon". Masz czas do 15 czerwca.

- Zainteresowanie jest duże, więc wybierzemy najbardziej doświadczonych biegaczy - mówi Bohdan Witwicki, dyrektor biegu.

Zapisy do udziału w październikowej imprezie już trwają. Wszelkie informacje na ten temat znajdziecie na stronie internetowej PKO Silesia Marathonu.

- Na tę chwilę mamy 1900 zgłoszeń do biegu maratońskiego i półmaratońskiego. Z roku na rok jest nas więcej. Rok temu progres sięgnął 20 procent. Teraz liczymy na 30 procent. W ubiegłym roku maraton zakończyło 1176 osób, a obecnie swój udział zapowiedziało już 1269 osób - zaznacza Witwicki.

Silesia Marathon odbędzie się 2 października. Gazeta Wyborcza w Katowicach jest patronem medialnym imprezy.

Więcej o: