Specjaliści z NHL przeszkolą polskich trenerów

Krzysztof Majkowski i Piotr Sarnik - trenerzy związani z GKS-em Tychy i Zagłębiem Sosnowiec wezmą udział w szkoleniu w Toronto.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Polski Związek Hokeja na Lodzie wysyła do Kanady siedmiu szkoleniowców. W gronie szczęśliwców znaleźli się Jacek Płachta, Krzysztof Majkowski, Piotr Sarnik, Grzegorz Klich, Marek Rączka, Tomasz Demkowicz oraz Paweł Mateja. Polska grupa spędzi za oceanem kilka dni. - W czwartek wylatujemy do Monachium, a stamtąd czeka nas dziewięciogodzinny lot do Toronto. Powrót zaplanowano na wtorek - mówi Majkowski - Jest to szkolenie organizowane przez kanadyjski związek dla trenerów seniorskich drużyn, więc istnieje prawdopodobieństwo, że wezmą w nim udział szkoleniowcy z NHL. Zajęcia odbywać będą się od piątku do niedzieli i w przeciwieństwie do ostatniego seminarium w Moskwie, nacisk będzie położony głównie na motorykę i prowadzenie treningów - dodaje.

Udział Polaków w kanadyjskim szkoleniu jest w dużej mierze zasługą Jarosława Byrskiego, założyciela i właściciela szkoły hokejowej SK8ON, która odpowiada m.in. za obozy rozwojowe Ottawy Senators czy Tampy Bay Lightning.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.