Bardzo ważny mecz reprezentacji Polski w piłce ręcznej już w weekend w Katowicach

Już w sobotę w katowickim Spodku polscy piłkarze ręczni zagrają z Holandią w eliminacjach do mistrzostw świata, które odbędą się w 2017 we Francji.

Początek meczu o godz.20. Rewanż rozegrany zostanie w Stadssporthal w Sittard cztery dni później, awans wywalczy drużyna lepsza w dwumeczu.

W przeszłości Polska grała już w kwalifikacjach do wielkich imprez. "Oranje" byli naszymi rywalami w eliminacjach do ME 1998, MŚ 2001, ME 2006, fazie play-off do ME 2008 oraz eliminacjach do ME 2014. Z dziewięciu rozegranych meczów Polacy wygrali osiem, raz padł remis.

W Katowicach zapowiada się święto piłki ręcznej nie tylko z powodu ważnego meczu reprezentacji. Miasto będzie też gościć finalistów V edycji akcji "Szczypiorniak na Orlikach". Młodzi zawodnicy z całej Polski będą rywalizować na katowickich obiektach od 10 do 11 czerwca, natomiast dla uczniów katowickich szkół przygotowano imprezę o nazwie "Ręka w rękę", która odbędzie się 9 czerwca w Ośrodku Sportowym "Słowian". "Szczypiorniak na Orlikach" to ważny etap szerokiego planu wprowadzania piłki ręcznej do programów nauczania w szkołach podstawowych i zachęcania do gry w szczypiorniaka na otwartych boiskach, poza halami.

- Popularyzacja piłki ręcznej w Katowicach stała się dla miasta ważnym elementem promocji zdrowego stylu życia, dlatego z takim rozmachem wsparliśmy ostatnio akcję społeczną, zorganizowaną w ramach przygotowań do EHF Euro 2016. Piłka ręczna jest przecież sportem praktycznie dla każdego, a dodatkowo - co jest może najważniejsze - uczy współpracy, zespołowości, hartuje ducha i wszechstronnie rozwija fizycznie. Jednocześnie daje możliwości wspaniałej, zdrowej zabawy! Dlatego tak gorąco zachęcam do gry i oczywiście kibicowania. Zarówno biało-czerwonym już w najbliższą sobotę w katowickim Spodku, jak i całej dyscyplinie, każdego dnia! - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Więcej o: