To już najwyższy czas, by GKS Katowice wrócił do Ekstraklasy? Uważa tak nawet trener... Wisły Płock

- W letniej przerwie chcemy się wzmocnić - Jerzy Brzęczek, trener GKS-u Katowice, zapowiada kolejne transfery.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Za GKS-em Katowice kolejny sezon, w którym o awans do Ekstraklasy nawet się nie otarł. Czy kolejne rozgrywki okażą się przełomowe? Taki jest plan...

- Życzę tego upragnionego awansu, bo to już najwyższy czas. Wiem, że łatwo się mówi... To nie jest taka prosta sprawa, ale są tu podstawy, by walczyć o Ekstraklasę. Jak nie GKS, to kto? - mówił po niedzielnym meczu przy Bukowej Marcin Kaczmarek, trener Wisły Płock.

- Jak katowicki zespół zmieni się w trakcie letniej przerwy? - dopytywaliśmy natomiast Jerzego Brzęczka. - Chcemy się wzmocnić. Porównując dziś nasz skład do tego, jakim dysponuje Wisła, widać pewną różnicę - podkreślał szkoleniowiec GieKSy.

Tych, którzy w ostatnich dniach kontrakty w Katowicach już podpisali, charakteryzował natomiast tak: - Dawida Abramowicza chcieliśmy ściągnąć już zimą, kiedy odszedł od nas Rafał Pietrzak, ale nie mogliśmy dojść do porozumienia z Puszczą Niepołomice. To ciekawy, wszechstronny zawodnik. I bardzo chce u nas grać. Andreja Prokić był z kolei najlepszym piłkarzem Stali Mielec. Liczę na jego kreatywność, dynamikę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.