Walki w Teatrze. Ślązak został mistrzem świata!

Pięściarze po raz kolejny pojawili się w bytomskim Teatrze Rozbark. W miejscu, gdzie na co dzień występują aktorzy oraz tancerze, a w przeszłości mieściła się tutaj cechownia kopalni Rozbark oraz hala sportowa, w której odbywały się mecze bokserskie drużyny GKS Rozbark Bytom, zorganizowano XI. już memoriał Leszka Błażyńskiego.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Błażyński, znakomity pięściarz - medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw Europy - zmarł tragicznie 6 sierpnia 1992 roku w wieku 43 lat. W Bytomiu pojawiło się wielu uznanych pięściarzy, między innymi Marian Kasprzyk, mistrz olimpijski z 1964 roku; Grzegorz Proksa, były mistrz Europy zawodowców wagi średniej, czy niepokonany na zawodowym ringu Damian Jonak.

Najważniejszym sportowym wydarzeniem memoriału była walka Jana Sałamachy z Albańczykiem Arnoldem Andoni o pas mistrza świata WKN w kick-boxingu w wadze lekkopółśredniej (69,900 kg). - Świetny klimat i bezcenne przeżycie - ocenił zwycięski pojedynek 37-letni bytomianin, który okupił wygraną kontuzją kolana. - Czuję się spełniony. Mam nadzieję, że moi kolejni rywale będą jeszcze mocniejsi - dodał.

Więcej o: