AZS AWF Biała Podlaska - Gwardia Opole 34:40

Przegrywając we własnej hali 34:40 z Gwardią Opole, szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska spadli na ostatnie miejsce w tabeli i poważnie zmniejszyli swoje szanse na utrzymanie się w ekstraklasie

W 10. minucie meczu akademicy po dwóch golach Grzegorza Mazura i jednym Rafała Niećki przegrywali jeszcze tylko 3:5. Kolejne sześć minut wstrząsnęło gospodarzami. Piłkarze z Białej Podlaskiej stracili w tym czasie siedem bramek i przegrywali już 3:12. Pierwszą część meczu AZS skończył ze stratą siedmiu goli (12:19).

Zaraz po przerwie to goście zwiększyli tempo i w 35. minucie prowadzili już 23:12. AZS zdobył się na zryw pomiędzy 48. a 52. minutą, kiedy rzucił Gwardii pięć bramek i zmniejszył straty do czterech goli (27:31). Niestety grając w przewadze, bialczanie nie zdołali doprowadzić choćby do remisu i przegrali 34:40.

Od bezpiecznego dziesiątego miejsca drużynę akademików dzieli siedem punktów. Do końca rozgrywek jest jeszcze siedem kolejek, ale szanse na wydobycie się ze strefy spadkowej wydają się już tylko teoretyczne.

- Jest mi wstyd za grę moich zawodników, zabrakło kilku graczy z pierwszej siódemki i od razu zespół nie grał. Przegraliśmy mecz w obronie, gdzie panował niesamowity chaos. Zawiedli zmiennicy, na normalnym poziomie zagrali obaj bramkarze, a także Grzegorz Mazur, Arkadiusz Olik i Łukasz Kandora, ale tylko w ataku. Po tym meczu twierdzę, że na ekstraklasę nie zasługujemy - powiedział po meczu kierownik AZS Wojciech Horeglad.