Ekstraklasa w Sport.pl. Prezes głównego rywala Legii ostro: Czemu sędziują nam arbitrzy z Warszawy?!

Po wtorkowym meczu w Poznaniu piłkarze Piasta Gliwice mieli spore pretensje do sędziego Bartosza Frankowskiego. Ich zdaniem Kamil Vacek nie zasłużył na to, by obejrzeć czerwoną kartkę za faul na Dawidzie Kownackim. Jest już decyzja klubu odnośnie odwołania się od decyzji arbitra. Prezes klubu wydał ostre oświadczenie. "Czemu sędziują nam arbitrzy z Warszawy?!"

Mecz z Lechem miał dramatyczny przebieg: Piast po kwadransie przegrywał 0:2, by w drugiej połowie błyskawicznie straty odrobić. Wtedy goście atakowali i byli bliżej wyjścia na sensacyjne prowadzenie, ale przeszkodziło im osłabienie. W 69. minucie grający bardzo dobry mecz Kamil Vacek sfaulował wychodzącego z kontrą rywala i ku swojemu zaskoczeniu obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę. Piast tylko zremisował (2:2) i stracił szansę na odrobienie części strat do prowadzącej w tabeli Legii.

Czech długo nie mógł uwierzyć w decyzję sędziego, u Bartosza Frankowskiego protestował niemal każdy z zawodników, równie zdziwiony był trener Radoslav Latal. On na konferencji prasowej nie chciał rozstrzygać o błędzie arbitra, ale wyłącznie dlatego, by nie zaognić sprawy. Co innego mówił kapitan Piasta, Radosław Murawski. - Według mnie nie powinno być czerwonej kartki, ponieważ uważam, że Kamil najpierw trafił w piłkę, a dopiero potem może w przeciwnika. Sędzia upierał się, że to było wejście od tyłu, ale w piłkę. A przecież w obronie byłem jeszcze ja - tłumaczył. Przyznawał, że ta decyzja oraz jej konsekwencje mogą mieć decydujący wpływ na losy wyścigu o mistrzostwo Polski.

Jak udało się dowiedzieć Sport.pl, gdy Piast wrócił do Gliwic i jeszcze raz przeanalizowano całe zdarzenie, sztab trenerski i władze klubu podjęły decyzję o złożeniu odwołania od decyzji Frankowskiego. Komisja Ligi ma zebrać się jeszcze przed najbliższą kolejką w której Piast zagra w Gliwicach z Lechią Gdańsk. Jeśli nie uznają apelacji wicelidera, Radoslav Latal nie będzie mógł skorzystać ze swojego najlepszego pomocnika w przynajmniej dwóch meczach.

Klub wydał mocne oświadczenie o swojej decyzji o odwołaniu się od kary dla Kamila Vacka. - Jesteśmy zaniepokojeni sędziowaniem naszych meczów: obsadą sędziowską oraz pomyłkami sędziów, które wpływają na przebieg oraz mogą wpłynąć na wyniki spotkań. Zastanawiające dla nas jest dlaczego do prowadzenia meczów naszego zespołu wyznaczani są sędziowie z Warszawy - mówi oficjalnej stronie klubu prezes Piasta, Adam Sarkowicz.

Zobacz wideo

Rozchwytywani Polacy. Na Euro 2016 będą walczyć o transfery do lepszych klubów

Polska - Finlandia 5:0Polska - Finlandia 5:0 MIECZYSŁAW MICHALAK

źródło: Okazje.info

Więcej o: