Nadzieja Spójni w Unii Wiśle Kraków

EKSTRAKLASA KOSZYKARZY. W środę wyjaśni się, czy stargardzianie będą jeszcze mieli cień szansy na pozostanie w EBL, czy też definitywnie ją stracą.

O wszystkim zadecyduje mecz w Krakowie pomiędzy Unią Wisłą a Startem Lublin. To będzie piąte spotkanie obu zespołów w walce o awans do play offów o mistrzostwo Polski. Zwycięzca nie dość, że znajdzie się w ósemce najlepszych drużyn w kraju, to jeszcze zapewni sobie utrzymanie w ekstraklasie. Przegrywający znajdzie się w grupie spadkowej i będzie bronił się przed degradacją.

Spójnia trzyma kciuki za Wisłę. Jej wygrana oznacza, że w grupie spadkowej znajdzie się Start, od którego stargardzianie są gorsi tylko o jedną wygraną i mają spore szanse, by go prześcignąć (niestety, aby się utrzymać, muszą przeskoczyć aż dwa zespoły). Gdyby Wisła przegrała, to przekreśliłaby nadzieje Spójni na utrzymanie. Strata stargardzkiego zespołu do niej jest nie do odrobienia, podobnie jak do Czarnych Słupsk. Daleko w przodzie jest też AZS Koszalin.

Z wyliczeń wynika, że niezależnie od rozwoju sytuacji w nowym sezonie w EBL będzie grać w najlepszym razie jedna zachodniopomorska drużyna: Spójnia kosztem AZS-u, albo - co dużo bardziej prawdopodobne - odwrotnie.

Terminarz spotkań

Gra się metodą każdy z każdym, mecz i rewanż. Do tabeli liczą się także wszystkie punkty zdobyte w rundzie zasadniczej. Dwie ostatnie drużyny spadają do pierwszej ligi.

Kolejka 1. (3 kwietnia): Czarni Słupsk - Spójnia Stargard, AZS Koszalin - Unia Wisła lub Start

Kolejka 2. (7 kwietnia): Spójnia - Unia Wisła lub Start, Czarni - AZS

Kolejka 3. (14 kwietnia): AZS - Spójnia, Unia Wisła lub Start - Czarni

Kolejka 4. (17 kwietnia): Spójnia - Czarni, Unia Wisła lub Start - AZS

Kolejka 5. (21 kwietnia): Unia Wisła lub Start - Spójnia, AZS - Czarni

Kolejka 6. (24 kwietnia): Spójnia - AZS, Czarni - Unia Wisła lub Start.

Tabela z Wisłą:

Tabela ze Startem: