Piąte miejsce młodych hokeistów Orlika w Pucharze Polski

Młodzicy opolskiego klubu zajęli piąte miejsce w kraju w swej kategorii wiekowej. Do walki o medale zabrakło niewiele

Turniej finałowy pucharu rozegrano w Tychach. W kategorii młodzików (roczniki 1988 i 89) nie ma mistrzostw Polski i zmagania w pucharze są najważniejszą imprezą. Młodym podopiecznym Jerzego Pawłowskiego do walki o medal zabrakło niewiele. Zadecydował o tym pierwszy mecz przegrany z Unią Oświęcim 4:5. To właśnie Unia i Orlik aspirowały do drugiego miejsca w grupie i gry w półfinałach.

W dwóch kolejnych spotkaniach w grupie nie było niespodzianki. Orlik wygrał 7:2 z Naprzodem Janów i przegrał 3:7 z późniejszym zwycięzcą turnieju - Podhalem Nowy Targ.

- Pozostał niedosyt, bo gdybyśmy weszli do półfinału, to była szansa na medal. Wierzę, że za rok go zdobędziemy. Wtedy to najstarszym rocznikiem będzie 1989, a z niego jest większość zawodników obecnej drużyny - zapowiada wiceprezes Orlika Grzegorz Wanacki.

Skład drużyny młodzików Orlika

Jarosław Nobis, Tomasz Szatkowski, Krzysztof Cwykiel, Paweł Dronia, Przemysław Drzazga, Bartłomiej Dąbrowski, Łukasz Korzeniowski, Jarosław Kosidło, Roman Krężałek, Jakub Niekrasz, Mateusz Pawlak, Mateusz Radomski, Mateusz Stopiński, Tomasz Sznotala, Sebastian Szydło, Tomasz Twardy, Paweł Wacławczyk.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.