Pięciu reprezentantów Podkarpacia zagra na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w tensie stołowym

TENIS STOŁOWY. Iwona Kuszaj, Monika Pietkiewicz, Anna Smykowska i Kinga Stefańska z ekstraklasowego KTS Tarnobrzeg oraz Krzysztof Marcinowski z pierwszoligowej Politechniki Rzeszów będą reprezentować Podkarpacie na rozpoczynających się w piątek w Krakowie Indywidualnych Mistrzostwach Polski.

Tytułów mistrzowskich w grze pojedynczej będą bronić Patrycja Molik (Górnik 09 MOSiR Mysłowice) i Lucjan Błaszczyk (TTC Zugbruecke Grenzau), którzy złote medale zdobyli w ubiegłym roku w Brzegu Dolnym. Teraz zdecydowanym faworytem w rywalizacji mężczyzn również jest Błaszczyk, a wśród kobiet Chinka Xu Jie (AZS WSP Częstochowa), która od kilku miesięcy ma polskie obywatelstwo.

Spośród reprezentantów Podkarpacia największe szanse na czołowe miejsca mają pingpongistki z Tarnobrzega. Jednak trener KTS Zbigniew Nęcek ostrożnie mówi o szansach swoich podopiecznych. - Do Krakowa jedziemy powalczyć. Dotychczas w IMP prowadziłem tylko Kingę Stefańską, ponieważ pozostałe trzy zawodniczki [Kuszaj, Smykowska i Pietkiewicz - przyp. red] grają w moim zespole dopiero od tego sezonu. Trudno wyrokować jakie wyniki uda się osiągnąć. Wszystkie dziewczyny są dobrze przygotowane. Jednak wiele zależy od dyspozycji chwili i losowania - mówi opiekun KTS.

Wszystkie tarnobrzeżanki wystartują w grze pojedynczej. W deblu zagrają Smykowska z Kuszaj, Pietkiewicz z Katarzyną Gieryń (LUKS Orneta), zabraknie natomiast Stefańskiej. - Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją Kinga powoli dochodzi do pełnej sprawności. Z kolanem jest już lepiej, ale trzeba stopniowo dawkować starty. W maju powinna osiągnąć optymalną formę - uważa Nęcek. Jego zdaniem obok Chinki Xu Jie głównymi faworytkami do mistrzostwa w singlu są zawodniczki Bronowianki Kraków. - Zarówno Marta Piłka jak i Magdalena Górowska na pewno będą groźne w swojej hali. Natomiast mam nadzieję, że moje zawodniczki zagrają na miarę swoich możliwości - kończy Nęcek. Krakowskie mistrzostwa, w których startuje 96 zawodników i zawodniczek (po 48 kobiet i mężczyzn), potrwają do niedzieli. Finały najbardziej prestiżowych zmagań, tj. singla i debla odbędą się w niedzielę, a na sobotni wieczór przewidziano finał miksta.

Złote medale obecnych zawodniczek KTS na IMP w latach 1999-2003

Gra pojedyncza

Kinga Stefańska - 2000 i 2002 rok

Gra podwójna

Monika Pietkiewicz z Gieryń - 2003 rok

Gra mieszana

Monika Pietkiewicz z Błaszczykiem - 2001 rok

Kinga Stefańska z Michałem Dziubańskim - 1999 rok