Piłkarze z Czarnowąsów grają z liderem III ligi

- Mam całkiem nowy zespół. Znacznie odmłodzony, budowany już z myślą o przyszłym sezonie - mówi szkoleniowiec Scorpio Ciurex Czarnowąsy Wiesław Korek

W przerwie zimowej w podopolskiej drużynie doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej. Miejsce Grzegorza Świerczka na ławce trenerskiej zajął doświadczony Wiesław Korek. Znaczne zmiany zaszły też w kadrze zespołu. Odeszło siedmiu doświadczonych zawodników, a w ich miejsce sprowadzono młodzież.

Z Czarnowąsami pożegnali się główni autorzy awansu do III ligi: Tomasz Ciastko i Grzegorz Bryłka (obaj Polonia Prószków), Andrzej Sapa, Mariusz Lubczyński i Sławomir Hetmański (Skalnik Tarnów Opolski), Dariusz Lubczyński (Małapanew Ozimek) oraz Piotr Urzędowski (Polonia Nysa). Wszyscy oprócz tego ostatniego znani są opolskim kibicom z gry w ekstraklasowej drużynie futsalu Agrze Marioss. Na ich miejsce przyszło sześciu zawodników, z których najstarszy - bramkarz Krzysztof Stodoła ma niespełna 22 lata. Pierwszą okazję do sprawdzenia, co reprezentuje Scorpio, będzie sobotni mecz. Piłkarze z Czarnowąsów przełożyli bowiem swoje dwie pierwsze wiosenne kolejki.

- Utrzymanie będzie bardzo trudne. Dla tych młodych chłopców gra w III lidze będzie nauką. Ambicji i waleczności na pewno im nie zabraknie - tłumaczy trener Korek.

W pierwszym wiosennym występie Scorpio zagra na własnym boisku z liderem Zagłębiem Sosnowiec. - Faworyt jest oczywisty. Zagłębie jest głównym kandydatem do awansu do II ligi i nie może sobie pozwolić na stratę punktów. My nie zamierzamy im jednak ułatwiać zadania - mówi szkoleniowiec Scorpio.

W pierwszej rundzie w starciu tych zespołów o mało nie doszło do sensacji. Mające ogromną przewagę Zagłębie wygrało tylko 1:0, zdobywając bramkę z rzutu karnego. - O tym spotkaniu musimy zapomnieć. Zresztą i tak grał w nim niemal inny zespół - podkreśla Korek.

- Jesteśmy amatorską drużyną, a takich prawie nie ma w III lidze. Każdy zdobyty przez nas punkt będzie sukcesem. Wystąpimy w zmienionym składzie i na razie trudno powiedzieć, jak on będzie się spisywał w lidze. To się dopiero okaże po kilku meczach - podsumowuje obrońca Przemysław Dudek, jeden z bardziej doświadczonych zawodników Scorpio.

Scorpio Ciurex Czarnowąsy - Zagłębie Sosnowiec

Sobota, godzina 15, stadion ul. Kani

Nowe twarze w Czarnowąsach

Krzysztof Stodoła, Daniel Kaniak (obaj MKS Kluczbork), Jarosław Góra (Motor Praszka), Dominik Franek (Odra Opole), Łukasz Kotala (Inkopax Wrocław), Tomasz Jędrzejewski (Silesius Kotórz Mały).