Koszykarze Trygu najlepsi na Mazowszu

Kadeci Tryg'88 AZS Politechnika Radomska wygrali ligę na Mazowszu. Dzisiejszym meczem w Białymstoku rozpoczynają walkę o mistrzostwo Polski

Miniony tydzień był dla podopiecznych Stanisława Nowaka prawdziwym maratonem. - Najważniejsze, że wyszliśmy z tej próby sił zwycięsko - wtrąca trener.

Rzeczywiście, jeszcze na początku marca wydawało się, że radomianom trudno będzie zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w lidze. Zespół miał do rozegrania cztery pojedynki i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wszystkie miały się odbyć w ciągu siedmiu dni.

Na początek przyszło wyjazdowe zwycięstwo nad LA Basket Warszawa. Potem doszło do konfrontacji, która jak się później okazało, zadecydowała o pierwszym miejscu w lidze. Tryg podejmował Ochotę Warszawa i po kapitalnym finiszu w czwartej kwarcie pokonał ją różnicą 18 punktów. Wygrane nad Polonią II Warszawa i GKK Grodzisk Mazowiecki w kolejnych dniach okazały się już tylko formalnością.

Na zakończenie ligi okazało się, że Tryg i Ochota mają taką samą ilość punktów. O wyższości zespołu z Radomia zadecydował lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Dzisiaj ekipa Stanisława Nowaka rozpoczyna walkę w pierwszej fazie mistrzostw Polski. Przyjdzie w niej zmierzyć się Trygowi z drugim zespołem z Podlasia - Instalem Białystok. Na tym etapie rywalizacji zespoły rozegrają dwa spotkania (mecz i rewanż). Do pierwszego pojedynku dojdzie w Białymstoku. - Może i lepiej, że pierwszy mecz gramy na wyjeździe, bo w razie niepowodzenia stratę łatwiej będzie odrobić u siebie - zastanawia się Nowak. A w dzisiejszym meczu może być różnie, bo rozpoczyna się o godz. 11, więc radomianie ruszą w podróż do Białegostoku około godz. 4 nad ranem.

Rewanż zaplanowano na najbliższą niedzielę. Dojdzie do niego w starej hali Politechniki Radomskiej o godz. 15.30.