Ostre derby Rakowa

W ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem walki o awans do III ligi, Raków pokonał w Kościelcu Lotnika 1:0.

20 marca nasi IV-ligowcy rozegrali mecz III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Dla obu drużyn był to egzamin przed pierwszą kolejką rozgrywek ligowych, które rozpoczną się 27 marca.

Kibice byli świadkami niezwykle zaciętego spotkania. Przewaga należała do Rakowa, ale gospodarze mieli w swoich szeregach Grzegorza Cyrulińskiego. - To była najlepszy piłkarz meczu - ocenia trener Zbigniew Dobosz. - Bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach.

W pierwszej połowie bliski szczęścia był napastnik Rakowa Piotr Malinowski, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Po zmianie stron częstochowianie ruszyli do śmielszych ataków. W 53. minucie po podaniu Mariusza Przybylskiego, Daniel Lisowski skierował piłkę do pustej bramki.

- Raków był zespołem dojrzalszym, ale jestem pełen uznania dla rywali, którzy grali z wielkim zaangażowaniem. Cały czas trwała walka bark w bark - ocenia Zbigniew Dobosz. - Niestety, trzeba się liczyć z tym, że także w lidze rywale będą traktować mecze z Rakowem prestiżowo. Wbrew naszej woli, a nawet strategii, zostaliśmy bowiem okrzyknięci jednym z faworytów do awansu.

Lotnik Goliard Kościelec - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)

Bramka: Lisowski (53.);

Lotnik: Cyruliński - Kwasek, Kowalczyk, Kubanek, Pasieka, Banaś (75. Urbaniec), P. Chobot, P. Palacz, D. Palacz, Puchała, Teodorczyk;

Raków: Nalichowski - Susek, Jankowski, Sroka, Ojczyk, Rogalski, Żebrowski, Przybylski, Lisowski, Malinowski (86. Mastalerz), Popko (73. Lesik).

W pozostałych dwóch spotkaniach Liswarta Popów niespodziewanie pokonała Jurę Niegowa 2:1 (1:0). Gole dla Liswarty strzelili Arkadiusz Andruszkiewicz i Tomasz Chyra, a dla gości Krzysztof Maciąg. W Konopiskach Lot wygrał 5:4 w rzutach karnych z Victorią. Po 90 minutach gry był remis 1:1 (0:0).

Oprócz trzech spotkań III rundy rozegrano także jeden zaległ mecz II rundy. Zieloni Żarki pokonali 1:0 (0:0) Jedność Boronów i w środę 24 marca zmierzą się w Gnaszynie z Orkanem.

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu zagrają Liswarta Popów z Zielonymi Żarki lub Orkanem Gnaszyn oraz Lot Konopiska z Rakowem.