Puchar Polski wcześniej

Mecz trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu pomiędzy Lotnikiem Goliardem Kościelec a Rakowem odbędzie się wcześniej, niż planowano. Oba zespoły zagrają w Kościelcu 20 marca o godz. 15.30, podczas gdy trzecia runda pucharu zaplanowana jest na środę 24 marca.

- Stało się tak, ponieważ przełożono dwie pierwsze kolejki IV ligi. Porozumieliśmy się z Kościelcem i wspólnie zdecydowaliśmy, że lepiej zagrać w sobotę - przyznaje trener Rakowa Andrzej Samodurow. - To będzie dla nas generalny sprawdzian przed ligą. Mamy zagrać na głównym boisku.

Pierwsza kolejka ligowa odbędzie się 27 marca. Raków już na początek zagra z GKS Tychy, który zajmuje po rundzie jesiennej trzecie miejsce w tabeli, ale powszechnie uznawany jest za głównego rywala częstochowian w walce o III ligę. - Moim zdaniem to dobrze, że zaczniemy ligę od meczu z Tychami. W razie porażki jedna i druga drużyna będą miały więcej czasu na odrabianie strat do rywala - tłumaczy Samodurow. - Wszyscy mówią o Tychach, ale ja nie zapominałbym o Sławkowie, który przecież jest liderem.