W niedzielę na Błoniach zostanie rozegrany półmaraton

W niedzielę alejki wokół Błoń zaroją się od sportowców. Krakowski Klub Biegacza ?Dystans? zorganizuje I półmaraton Bieg Marzanny - z Dystansem do Wiosny.

Biegacze pożegnają zimę w samo południe. Zanim wrzucą marzannę do Rudawy, pożegnają zimę specjalnie napisaną na tę okazję piosenką.

- Start do biegu odbędzie się w scenerii zimowej, meta w wiosennej - porozkładamy na niej kwiaty - opowiada prezes KKB Dystans Stanisław Byczek.

Półmaraton (dystans 21,1 km) rozpocznie się na Błoniach przy wjeździe do klubu Zwierzynieckiego. Po blisko sześciu rundach wokół Błoń biegacze będą finiszować kilkadziesiąt metrów przed punktem startu. Organizatorzy spodziewają się co najmniej dwustu uczestników. Do wczoraj było ich 100. Można się zapisywać, wysyłając e-maile na adres: kkb_dystans@op.pl, bądź zrobić to osobiście w dniu zawodów na Błoniach (początek o g. 12, koniec zapisów kwadrans wcześniej).

Mniej wytrwali biegacze będą mogli pokonać dystans 3,48 km. Dla krakowskich sportowców niedzielny półmaraton będzie pierwszym sprawdzianem przed III Międzynarodowym Cracovia Maratonem (8 maja, g. 9).