Medal młodej biegaczki

Zawodniczka CKS Budowlani Częstochowa Joanna Kamińska wywalczyła brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w przełajach

To już trzeci medal zdobyty przez częstochowskich biegaczy w tym sezonie. Przed tygodniem w Mistrzostwach Polski juniorów w biegach przełajowych złoto wywalczyła Aleksandra Jawor, a brąz Grzegorz Urbanik.

W Żaganiu, w biegu kobiet na 3 km, zwyciężyła Marzena Kłuczyńska z Orkana Poznań, która pokonała Urszulę Nęcką z Płomienia Sosnowiec oraz Kamińską.

- Bieg nie był szczególnie ciężki - mówi częstochowska zawodniczka. - Trasa była bardzo płaska i co się z tym wiąże, szybka. Ja akurat jestem na etapie przygotowań do maratonu i przyznam szczerze, że ten dystans nie za bardzo mi odpowiada. Do zwyciężczyni straciłam 16 sekund, a do drugiej na mecie niespełna cztery sekundy.

- Trzy kilometry to dla Asi za krótki dystans - mówi trener CKS Budowlani Marek Ciuk. - Gdyby zawodniczki ścigały się na nieco dłuższej trasie, kto wie, mogłoby być jeszcze lepsze miejsce. Ale nie ma co narzekać. Jestem pełen uznania dla tej zawodniczki. Cieszy zarówno dobra forma, jak i kolejny w tym sezonie medal.

W sobotę w Mysłowicach odbyły się także międzywojewódzkie mistrzostwa Śląska w przełajach, będące równocześnie kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w grupie juniorów młodszych. Tutaj częstochowscy zawodnicy spisali się wręcz znakomicie. Do finałów OOM zakwalifikowało się aż 18 lekkoatletów z naszego miasta.

- Tak licznej grupy w Olimpiadzie Młodzieży jeszcze nie mieliśmy - mówi uradowany trener CKS Ryszard Gondek. - Wydaje mi się, że będziemy mieli w naprawdę sporą szansę, aby wywalczyć medale mistrzostw Polski w gronie juniorów młodszych.

- Z całego województwa śląskiego do OOM awansowało 46 zawodniczek i zawodników - dodaje Marek Ciuk. - 18 z nich jest z naszego klubu. To chyba dobrze świadczy o poziomie sportowym i umiejętnościach zawodników CKS Budowlani.