Po X Festiwalu Tenisa Stołowego

Częstochowa w ostatnim tygodniu była prawdziwą stolicą krajowego pingponga. W hali Polonia odbywał się X Festiwal Tenisa Stołowego

W niedzielę o Puchar Śląska walczyli amatorzy. Odbył się także XIII turniej kobiet o paterę "Trybuny Śląskiej". W tej ostatniej imprezie na podium stawały zawodniczki WSP Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa. Wygrała Paulina Narkiewicz, która w finałowym pojedynku ograła Yang Xin.

- Dziesiąty festiwal był naprawdę wyjątkowy - mówi organizator zawodów, wiceprezes KU AZS WSP Częstochowa Wiesław Pięta. - Tylu zawodników startujących we wszystkich zaplanowanych przez nas imprezach jeszcze w historii nie było.

Turniej o paterę "Trybuny Śląskiej": 1. Paulina Narkiewicz, 2. Yang Xin, 3. Xu Jie.

Turniej dziennikarzy: 1. Paweł Gąsiorski (Gazeta Częstochowska), 2. Artur Kucharski (Gazeta Wyborcza).

Turniej amatorów: Zawodnicy do 35. roku życia. 1. Paweł Gąsiorski (Częstochowa), 2. Adam Duch (Zawiercie), 3. Mateusz Wrzalik (Widzów). Zawodnicy powyżej 35 lat. 1. Maciej Binkowski (Częstochowa), 2. Mirosław Zygmunt (Krzepice), 3. Marian Wójcicki (Częstochowa).

Młodzież daleko

W sobotę i niedzielę w Brzegu Dolnym odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Zawodnicy z naszego regionu tym razem nie wywalczyli ani jednego medalu. W grze indywidualnej mężczyzn zwyciężył Daniel Górak, grający w francuskim klubie Garde du Voeu. W przedziale 9.-12. miejsce zakończył zmagania Miłosz Przybylik z AZS WSP Częstochowa, a w grupie 17.- 24. sklasyfikowano Łukasza Grzyba z Gromu Poczesna.

W grach kobiet bezkonkurencyjna okazała się Daria Łuczakowska z AZS AE Wrocław. Najlepsza z częstochowianek Olga Myga była w przedziale 17.-24., a jej klubowa koleżanka Elżbieta Małczak ukończyła turniej w grupie 25.-32.

W grze podwójnej kobiet para Myga-Małczak już w pierwszej rundzie trafiła na późniejsze triumfatorki: Monikę Pietkiewicz i Iwonę Kuszaj. Częstochowianki przegrały 0:3. Trochę lepiej poszło parze Przybylik - Grzyb, która została sklasyfikowana na miejsce 5.-8. W grach mieszanych ani jednemu mikstowi z naszego regionu nie udało się awansować do drugiej rundy.