Piłkarskie sparingi

Bezbramkowym remisem w meczu z III-ligowym Promieniem Żary piłkarze Górnika Zabrze zakończyli kilkudniowe zgrupowanie pod Zieloną Górą. Spośród naszych III-ligowców jedynie Polonii Bytom udało się rozegrać sparing.

W sobotę zabrzanie zagrali z Żarach z miejscowym Promieniem, którego najsłynniejszym wychowankiem jest były napastnik Górnika Andrzej Niedzielan. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika, którzy od środy przebywali na zgrupowaniu w Drzonkowie pod Zieloną Górą, dwa razy dziennie trenując na boisku w Czerwieńsku, bezbramkowo zremisowali z drużyną zajmującą 11. miejsce po rundzie jesiennej w trzeciej grupie III ligi. - Był to wyrównany, zacięty mecz. Obydwie strony potraktowały go bardzo poważnie. Stąd też wiele było zagrań na pograniczu brutalności. Na szczęście nikt nie doznał kontuzji - relacjonował II trener Górnika, Marek Wleciałowski. Zabrzanie mieli w tym meczu trzy bardzo dobre okazje do strzelenia gola. Mateusz Bukowiec nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, zaś Bułgar Dymitar Makriew najpierw, po minięciu czterech rywali, został brutalnie sfaulowany na linii pola karnego, a później nieczysto trafił w piłkę.

W meczu z Promieniem nie wystąpili będący na zgrupowaniu bramkarze: Bartosz Białkowski i Tomasz Laskowski, przeziębiony Paweł Buśkiewicz i Japończyk Kimitoshi Nogawa, który trenował indywidualnie. Na obóz nie pojechali chorzy lub kontuzjowani: Michał Chałbiński, Michał Karwan, Rafał Niżnik, Michał Probierz i Bośniak Vladimir Sladojević. W Zabrzu zostali: Brazylijczyk Rambo, Rafał Jabłoński i Paweł Wojciechowski.

Zaraz po meczu w Żarach piłkarze Górnika wyruszyli w podróż powrotną do Zabrza, gdzie na własnych obiektach będą się przygotowywać do sobotniego spotkania w Polkowicach.

- Tak fatalnych warunków do gry jeszcze tej zimy nie mieliśmy - narzekał po wygranym meczu u siebie z V-ligową Olimpią Piekary Śl. trener Polonii Bytom Grzegorz Kapica. W jego zespole zagrali wszyscy zawodnicy znajdujący się w kadrze na ligę, oprócz lekko kontuzjowanych: Marcina Kondzielnika, Michała Marka i Mariusza Zajasa.

Pięciu z siedmiu III-ligowców z naszego regionu rozpocznie rozgrywki za niecałe dwa tygodnie. W sobotę 27 marca Polonia Bytom zagra z Rozwojem Katowice, Carbo Gliwice z Górnikiem MK Katowice, a Ruch Radzionków wystąpi w Zabrzu. Tamtejsza Walka zagra już w najbliższą sobotę w Głogowie z Chrobrym, a lider, Zagłębie Sosnowiec, w tym samym dniu zmierzy się na Stadionie Ludowym z Miedzią Legnica.

Promień Żary - Górnik Zabrze 0:0

Górnik: Lech - Felipe, Radler, Hernani, Jakosz - Joao Paulo, Moskal, Bukalski (60. Juszkiewicz), Popiela (70. Król) - Bukowiec, Makriew.

Polonia Bytom - Olimpia Piekary Śl. 3:1 (1:0)

Bramki: Zachnik 2, Komar - R. Dramski.

Polonia: Suchański - Jurczyk, Byrski, Komar, Brehmer - Wania, Lasyk, Brosz, Mużyłowski - Tukaj, Wolny. Po przerwie zagrali także: Żmija (bramkarz) oraz Smolec, Gacek, Zachnik, Szemoński, Cieniawski i Osmulski.