GKS Bełchatów - celem awans do ekstraklasy

Bełchatowianie przez cztery sezony bezskutecznie walczyli o powrót do ekstraklasy. Tym razem, choć po wycofaniu się dwóch drużyn zajmują dopiero szóste miejsce, mają chyba największe szanse. Dlaczego? Klub wreszcie zrobił poważne wzmocnienia. Polityka transferowa była jasna - brać piłkarzy bez ważnego kontraktu, a przede wszystkim potrzebnych, a nie takich, którzy tylko uzupełnią skład. O Janusza Dziedzica biło się przecież kilka klubów pierwszoligowych,, Łukasz Adamski był najlepszym graczem Błękitnych Stargard, a Dariusz Pietrasiak jako nieliczny wyróżniał się w KSZO Ostrowiec. Ten, który miał mieć najwięcej kłopotów z przebiciem się do podstawowego składu, czyli Maciej Kaczorowski, też chyba znajdzie miejsce w jedenastce. Po pierwsze, kontuzji doznał Dariusz Patalan, po drugie, był najskuteczniejszym piłkarzem w sparingach.

Na sprawy organizacyjne w klubie piłkarze nie mogą narzekać, grają zaś na jednym z nowocześniejszych stadionów w Polsce. Co im zostało? Mimo że konkurencja jest silna, tylko awans do ekstraklasy...

O klubie

Rok założenia: 1977

Barwy: biało-zielono-czarne

Adres: 97-400 Bełchatów, ul. Sportowa 3.

Strona internetowa: www.gks.pl, www.gksbelchatow.prv.pl

Pojemność stadionu: 6 tys. miejsc (5 tys. siedzących)

Sukcesy: trzy sezony w ekstraklasie (1995-97 oraz 98/99), dwa finały Pucharu Polski (1996, 99)

Prezes: Kazimierz Bakowicz

Trener: Mariusz Kuras.

II trener: Marek Pochopień.

Kadra

BRAMKARZE

OBROŃCY

POMOCNICY

NAPASTNICY

Odszedł: Leszek Pokładowski (Kujawiak Włocławek).

Przyszli: Dariusz Pietrasiak, Janusz Dziedzic, Łukasz Adamski, Maciej Kaczorowski.

Podstawowa jedenastka: Ptak - Berliński, Frohlich, Popek - Pawlusiński, Hinc, Garguła, Adamski, Dziedzic - Chmiest, Kaczorowski.

Czy GKS awansuje do ekstraklasy?