Cracovia w Słubicach: groźna kontuzja Wacka

Cracovia doznała kolejnego osłabienia przed inauguracyjnym meczem z wrocławskim Polarem. Na środowym treningu prawy obrońca Tomasz Wacek zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i najpewniej nie wystąpi w rundzie wiosennej.

Do kontuzji doszło w trakcie treningu, gdy piłkarz źle stanął na nodze. Dziś Wacek zostanie przewieziony do Szczecina na badanie rezonansem magnetycznym. Cracovia planuje wysłać obrońcę na operację do Austrii.

- Piłkarz ma taki zawód, a nie inny, kontuzje są w niego wkalkulowane. To tylko pech, bo nie było złośliwego zagrania ze strony kolegów - tłumaczy sytuację trener Wojciech Stawowy.

Kto zastąpi Wacka na prawej stronie boiska? - Może Robert Kolasa, może Krzysiek Radwański, a może Karol Piątek - głośno zastanawia się Stawowy.

Jest też pocieszająca informacja. Kontuzjowany pomocnik Paweł Nowak powinien wrócić do normalnych treningów za dwa tygodnie. Taka jest opinia rehabilitanta, który opiekuje się piłkarzem w Szczecinie. Zdrowy jest także Krzysztof Radwański.

Do Słubic Cracovia dojechała dopiero w środę o pierwszej w nocy i ma za sobą tylko jeden trening, za to w bardzo dobrych warunkach. - Nie ma śniegu, a boiska są pokryte trawą - dodaje Stawowy.

Tymczasem Cracovia prosi kibiców o pomoc w odśnieżaniu murawy stadionu. Na płycie nadal zalega sporo śniegu. Pierwszy mecz Cracovia rozegra u siebie podczas przyszłego weekendu (21 marca o g. 14) ze Stasiakiem Opoczno. Szybkie usunięcie śniegu pozwoli boisku nieco przeschnąć. Prace rozpoczną się w czwartek.

Telewizja Canal+ ujawniła przedwczoraj, że przymierza się do transmisji meczów drugoligowych, m.in. ze stadionu Cracovii. Czy klub byłby tym zainteresowany, jeśli stacja nic mu za to nie zapłaci?

- Zainteresowanie telewizji drugą ligą wcale mnie nie dziwi - powiedział nam prezes Cracovii Paweł Misior. - W tym roku jest ona wyjątkowo ciekawa. Mecze Cracovia - Pogoń, Cracovia - Radomsko czy Cracovia - Szczakowianka mogą okazać się ciekawsze od niejednego spotkania ekstraklasy. Z Canalem+ na pewno się dogadamy i nie będziemy robić przeszkód. Canal+ traktujemy jak jednego z naszych sponsorów, który płaci nam 230 tys. zł za sezon - dodał prezes.

Biura Cracovii po zmianie siedziby mieszczą się przy ul. Wielickiej 101. Nowe są także numery telefonów: 292 91 00 (01, 02, 03 - faks).