Młodzi hokeiści Orlika odpadli w półfinale Pucharu Polski

Młodzi hokeiści Orlika Opole nie awansowali do finału pucharu kraju. W turnieju półfinałowym doznali kompletu porażek

Turniej w kategorii żaków (rocznik 1990 i młodsi) odbył się w miniony weekend Krynicy, a drużyna z Opola prowadzona przez Ryszarda Grochowicza nieśmiało liczyła na awans do grona czterech najlepszych zespołów w kraju. W pierwszym meczu nasi zawodnicy przegrali 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) ze Stoczniowcem Gdańsk (bramka: Jakub Wójcik). Szansą rehabilitacji był mecz z gospodarzami. Opolanie prowadzili po dwóch tercjach 2:1, ale ostatecznie przegrali z KTH 3:7 (0:0, 2:1, 1:6). Do siatki rywali w tym meczu trafiali: Grzegorz Błęka dwukrotnie i Wójcik.

W ostatnim meczu, nie mając szans na awans, młodzi zawodnicy Orlika wysoko ulegli Unii Oświęcim 3:11 (bramki: Wójcik, Marcin Obrał, Szymon Huńcza).

- Z najstarszego rocznika 1990 mamy tylko pięciu zawodników, reszta to młodsi chłopcy. Pozostałe drużyny grały tylko najstarszym rocznikiem. Wśród młodych chłopców różnica dwóch lat pod względem warunków fizycznych i umiejętności jest bardzo duża - tłumaczył wiceprezes Orlika Grzegorz Wanacki.

Do finału imprezy awansowały zespoły: KTH Krynica i Unii Oświęcim. W tej kategorii wiekowej nie są rozgrywane mistrzostwa kraju.

Skład Orlika

Michał Wojciechowski, Mariusz Ryszkaniec - Bartłomiej Bychawski, Jakub Wanacki, Jakub Wójcik, Grzegorz Błęka, Szymon Huńcza - Paweł Kosidło, Wojciech Błaszków, Andrzej Chaba, Marcin Obrał, Mateusz Moryń - Paweł Katin, Marcin Koziarz, Karol Hirsz, Patryk Szczygieł, Wojciech Frańczak.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.