Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w narciarstwie alpejskim

NARCIARSTWO. Zawodnicy Uniwersytetu Rzeszowskiego zdominowali Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w narciarstwie alpejskim, które odbyły się na stoku w Czarnorzekach koło Krosna.

W zawodach uczestniczyło 42 zawodników i zawodniczek. W klasyfikacji drużynowej zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn triumfowali reprezentanci Uniwersytetu Rzeszowskiego. W rywalizacji indywidualnej pierwsze miejsca zajęli również zawodnicy UR: Alicja Nerc oraz Michał Regiel. Zwycięzcy otrzymali puchary marszałka województwa, a zawodnicy z miejsc 2 i 3 puchary prezesa Zarządu Środowiskowego AZS w Rzeszowie.

Mistrzostwa przeprowadzono dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego, prezydenta miasta Krosna, MOSiR-u Krosno, rektora i kanclerza PWSZ w Krośnie oraz Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Krosno.

Wyniki:

Klasyfikacja indywidualna

* kobiety: 1. Alicja Nerc (Uniwersytet Rzeszowski), 2. Nina Sitek (WSIiZ w Rzeszowie), 3. Justyna Jodko (URz);

* mężczyźni: 1. Michał Regiel (URz), 2. Krystian Herba (URz), 3. Bartek Górski (PWSZ w Krośnie).

Klasyfikacja drużynowa

* kobiety: 1. Uniwersytet Rzeszowski, 2. Politechnika Rzeszowska, 3. Kolegium Nauczycielskie w Przemyślu, 4. Kolegium Nauczycielskie w Tarnobrzegu, 5. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, 6. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie

* mężczyźni: 1. Uniwersytet Rzeszowski, 2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, 3. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, 4. Politechnika Rzeszowska, 5. Kolegium Nauczycielskie w Przemyślu, 6. Kolegium Nauczycielskie w Tarnobrzegu.

O mistrzostwo Krosna

W tym samym terminie na stoku w Czarnorzekach odbyły się też mistrzostwa Krosna. Na starcie stanęło 80 zawodników i zawodniczek.

Wyniki:

* dziewczęta lat 15: 1. Anna Darucha (Krosno), 2. Aleksandra Guzik (Krosno), 3. Jadwiga Pękalska (Krosno).

* kobiety: 1. Alicja Nerc (Rzeszów), 2. Katarzyna Bazia (Krosno), 3. Monika Barabasz (Krosno).

* chłopcy do lat 16: 1. Krystian Klimek (Ustrzyki Dolne), 2. Kamil Wygonik (Krosno), 3. Paweł Darocha (Krosno).

* mężczyźni: 1. Daniel Klimek (Ustrzyki Dolne), 2. Mateusz Uziębło (Krosno), 3. Sławomir Drozd (Rzeszów).