Zmiany w piłkarskim terminarzu

W poniedziałek Śląski Okręgowy Związek Piłki Nożnej zdecydował o przełożeniu dwóch pierwszych kolejek rozgrywek III i IV ligi

To, że rozgrywki nie rozpoczną się zgodnie z terminarzem, było niemal pewne, spodziewali się tego także najbardziej zainteresowani, czyli trenerzy i piłkarze. - Chodzi i widowiskowość meczów i zdrowie zawodników - tłumaczył szkoleniowiec Lotnika Goliard Kościelec Jan Teodorczyk.

Boiska są nadal zasypane śniegiem, a prognozy pogody nie pozwalają liczyć na to, że w ciągu kilku dni, jakie pozostały do zaplanowanej inauguracji sezonu, uda się je doprowadzić do użytku. Ostateczna decyzja o zmianach zapadła na zebraniu w Wydziale Gier Śląskiego OZPN. Dwie pierwsze kolejki z 13 i 20 marca zostały przełożone odpowiednio na środy - 14 i 28 kwietnia. Sezon w IV lidze zacznie się więc 27 marca od trzeciej kolejki.

Na razie nie ma decyzji o przełożeniu rozgrywek w częstochowskim OZPN. Chodzi głównie o klasę okręgową, która ma rozpocząć rozgrywki tydzień później niż IV liga, 20 marca. - Było spotkanie z przedstawicielami klubów i doszliśmy do wniosku, że na razie nic nie przekładamy - mówi Marek Więcławski z OZPN. - Mamy jeszcze czas na podjęcie decyzji. Jeszcze czekamy.