Medale karateków

Mistrzostwo południowej Polski wywalczył Grzegorz Gielniowski z Dragon Klub Kyokushin Karate. Jego kolega klubowy - Łukasz Guzik był trzeci

Na zawodach w Sandomierzu stawiło się 210 zawodników z 21 klubów. Gielniowski startował w wadze do 65 kg. Stoczył cztery zwycięskie walki, dzięki czemu stanął na najwyższym stopniu podium.

Brązowy medal zdobył w wadze powyżej 80 kg Łukasz Guzik. Zwyciężył w dwóch pojedynkach, a w trzecim musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora zawodów.

W eliminacjach odpadł Mariusz Matyga, który startował w wadze 75 kg. Mimo to w klasyfikacji zespołowej Dragon uplasował się na trzeciej pozycji. Zwyciężyły Kielce przed Tarnowem.

- Występ naszych zawodników cieszy, bo poziom walk był bardzo wysoki - podkreśla szkoleniowiec Dragona Mirosław Guzik.

Dragon Klub Kyokushin Karate prowadzi zapisy chętnych do sekcji karate. Zgłaszać można się na zajęcia, które odbywają się w każdy wtorek i piątek w starej hali Politechniki Radomskiej od godz. 19.

18 maja Dragona odwiedzi sensei Andrzej Drewniak (szósty dan), który będzie przyglądał się egzaminom zawodników radomskiego klubu na stopnie.