Piłkarski Puchar Polski w okręgu częstochowskim

Chociaż na boiskach śnieg, niedzielne mecze II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu oficjalnie rozpoczęły piłkarską wiosnę na naszym terenie

Aż osiem bramek padło w pojedynku dwóch czołowych drużyn klasy okręgowej: Victorii ze Spartą Lubliniec. Goście do Częstochowy przyjechali w rezerwowym składzie i dostali srogą lekcję, przegrywając aż 0:8. - Sparta w początkowych minutach prezentowała się dobrze - mówi pełniący obowiązki prezesa Victorii Zbigniew Kuczera. - Jednak z minuty na minutę osiągaliśmy przewagę, dokumentując to kolejnymi bramkami i to zniechęcało przeciwników do podjęcia walki.

W niższych rozmiarach, ale pewnie swój mecz wygrali również zawodnicy KS Raków, którzy zmierzyli się w Kaletach z Unią. Częstochowianie po golach Piotra Malinowskiego (akcja sam na sam z bramkarzem) i Rafała Popko (strzał z rzutu wolnego), wygrali 2:0. - Przyszło nam grać w trudnych warunkach - ocenia trener Rakowa Andrzej Samodurow. - Gospodarze poczynili starania, aby doprowadzić boisko do porządku, ale było nierówno i to wpływało na jakość widowiska.

Ze stanem boisk było bardzo różnie. Działacze niewielkiego Huraganu Jezioro (A-klasa lubliniecka) wynajęli trzy spychacze, które przez kilka godzin oczyszczały boisko. - Graliśmy dosłownie w takiej śnieżnej rynnie, zwały śniegu wokół boiska były jak bandy na lodowisku, ale trzeba przyznać, że boisko było dobrze przygotowane - mówi Stanisław Wrzesiński, trener Liswarty Popów. Ze śniegiem nie poradzili sobie za to działacze Skry Częstochowa i Zielonych Żarki. W obu przypadkach sędziowie uznali, że boiska nie nadają się do rozegrania meczów. Można się spodziewać walkowerów, ale ostateczną decyzję podejmie Wydział Gier OZPN.

Komplet wyników: LKS Babienica - Jura Niegowa 0:3 (0:1) Lamch, Kenneth, Mazanek; Huragan Jezioro - Liswarta Popów 1:1 (1:1; 1:2 awans Liswarty po tzw. srebrnej bramce, czyli golu strzelonym w pierwszej połowie dogrywki) Wojtal, Kilan - Stroba, Orkan Gnaszyn - Znicz Kłobuck 1:1 (0:1; 5:4 w rzutach karnych), Grom Victoria Częstochowa - Sparta Lubliniec 8:0 (4:0) Brzózka 2, Stępień 2, Śmigiel, Małolepszy, Borowski, Jakub Ciekot, Pokój Sadów - Lotnik Kościelec 0:5 (0:3) Chobot 2, Palacz, Teodorczyk, samobójcza, Unia Kalety - KS Raków Częstochowa 0:2 (0:0) Malinowski, Popko, Zieloni Żarki - Jedność Boronów, Skra Częstochowa - Lot Konopiska nie odbyły się.

W kolejnej rundzie, zaplanowanej na 24 marca, zagrają: Liswarta Popów - Jura Niegowa, Zieloni Żarki lub Jedność Boronów - Orkan Gnaszyn, Grom Victoria Częstochowa - Skra lub Lot Konopiska, Lotnik Kościelec - Raków Częstochowa.