Wygrana piłkarzy Śląska z Polonią Środa Śl.

PIŁKA NOŻNA. Dopiero na trzy minuty przed końcem meczu piłkarze Śląska Wrocław zdobyli bramkę w wyjazdowym spotkaniu z drużyną z klasy okręgowej Polonią Środa Śląska i dzięki temu awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski okręgu wrocławskiego.

Gola dla wrocławian strzelił Jakub Małecki.

To był słaby mecz w wykonaniu Śląska. W grze wrocławian było dużo niedokładności i chaosu. Niektórzy zawodnicy za wszelką cenę starali się zdobyć zwycięską bramkę i grali zbyt indywidualnie. Dopiero strzał z dystansu Małeckiego w 87. min zapewnił Śląskowi wygraną z zespołem z klasy okręgowej. W niedzielnym meczu z powodu lekkiej kontuzji nie wystąpił Dariusz Sztylka.

W poniedziałek prezesi czterech związków piłki nożnej (lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego) zadecydują, czy przełożone zostaną terminy dwóch pierwszych kolejek rundy wiosennej (z 13 i 20 marca) trzeciej grupy III ligi. Jeśli tak się stanie, wówczas III liga wystartuje dopiero 27 marca. Wówczas doszłoby do dolnośląskich derbów Śląsk - Chrobry.

We wtorek piłkarze Śląska rozegrają mecz sparingowy z Groclinem Grodzisk. Spotkanie rozegrane zostanie o godz. 15.30 w Grodzisku.

Polonia Środa Śl. - Śląska Wrocław 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 - Małecki (87)

Śląsk: Janukiewicz - Wróbel (80. Iwan), Tęsiorowski, Ignasiak, Sasin - Wielgus, Szewczyk (46. Grabowski), Flejterski, Małecki - Kosztowniak (46. Struzik), Kowalczyk.