Piłkarskie Oskary

W sobotę w Warszawie zostaną rozdane piłkarskie Oskary. W trzech kategoriach wśród nominowanych są piłkarze Górnika Łęczna

Oskarowa gala odbędzie się w Teatrze Polskim, skąd Canal+ o godz. 19.40 przeprowadzi transmisję.

Przypomnijmy, że w kategorii bramka roku nominację uzyskało pięć goli, w tym dwa zdobyte przez piłkarzy Górnika Łęczna - bramka Pawła Bugały strzelona Górnikowi Polkowice oraz Piotra Soczewki zdobyta we Wronkach w meczu z Amicą. Konkurują z nimi: Rafał Szwed z Polonii Warszawa bramką strzeloną Górnikowi w Łęcznej, Ryszard Czerwiec (Szczakowianka Jaworzno, mecz z Legią Warszawa) i Bartosz Ślusarski (Lech Poznań, mecz z Polonią Warszawa).

W kategorii drużyna roku nominowane są trzy zespoły: Górnika Łęczna, który znalazł się w doborowym towarzystwie Groclinu Grodzisk Wielkopolski i Wisły Kraków.

Wśród bramkarzy nasz Robert Mioduszewski (jako piłkarz Polonii Warszawa i Górnika, bo Oskary przyznawane są za rok kalendarzowy 2003) rywalizuje z Piotrem Lechem z Górnika Zabrze, Mariuszem Liberdą (Groclin) i Grzegorzem Szamotulskim (Amica).

Nominacje do miana bramki roku zostały wyłonione w głosowaniu przez dział sportowy Canal+, a następnie abonenci Cyfry+ głosowali na poszczególne bramki, wysyłając SMS-y. Kandydujące gole można było zobaczyć także na stronie internetowej tej telewizji.

W pozostałych kategoriach najlepsze dokonania wskazało głosowanie przeprowadzone przez Canal+ i PZPN wśród wszystkich piłkarzy ligowych. Z zasady nie można było głosować na siebie i kolegów ze swojej drużyny.

Copyright © Agora SA