Legia zagra sparing w Legionowie

Nie z Koroną w Warszawie, a z Legionovią w Legionowie zagrają piłkarze Legii ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej ekstraklasy. Decyzja zapadła w piątek w godzinach popołudniowych. W południe przeważała opcja, że żadnego meczu nie będzie

Od czwartkowego przylotu zastanawiano się, czy ze względu na warunki atmosferyczne nie zrezygnować ze sparingu. Trenerzy byli jednak zdania, że warto zobaczyć, jak zawodnicy radzą sobie na śniegu, bo przez ostatnie dwa miesiące trenowali głównie za granicą, w warunkach cieplarnianych - na Cyprze, w Chorwacji i Turcji - a jak już w Warszawie, to przeważnie w Hali Piłkarskiej na Bemowie, na sztucznej trawie.

Ponieważ uznano, że nie ma sensu niszczyć boiska przy Łazienkowskiej, trener bramkarzy Legii Krzysztof Dowhań zaczął jeździć po okolicy i szukać płyty na obrzeżach stolicy. Legioniści mieli zagrać w Lesznie, ale w końcu wycofał się rywal, czyli Korona Kielce. W ostatniej chwili na sparing, w dodatku użyczając boiska, zdecydowała się Legionovia. W dzisiejszym meczu na pewno nie zagra Dariusz Dudek, którego uraz wyklucza też z ligowego spotkania z Odrą Wodzisław zaplanowanego na następny piątek.

Za tydzień z wszystkimi pracownikami klubu spotkają się przedstawiciele ITI. To spotkanie może zadecydować o przyszłości wielu. Wczoraj na Legii firma STOEN sprawdzała przygotowanie systemu oświetlenia stadionu.