Prezentacja łódzkiej grupy kolarskiej

Naszym celem jest wygranie 20 wyścigów - zapowiada Andrzej Kołodziejczyk, szkoleniowiec kolarzy łódzkiej grupy zawodowej

Wczoraj odbyła się oficjalna prezentacja grupy Knauf Mikomax. W porównaniu z ubiegłym rokiem zmieniała się przede wszystkim nazwa - Browar Staropolski zastąpiła firma Knauf. Poza tym łódzcy kolarze będą ścigać się w innych koszulkach - dotychczas jeździli w białych, a teraz kostiumy będą niebieskie.

Tak jak w poprzednim sezonie grupa Knauf Mikomax będzie ścigać się w trzeciej dywizji. Żadnemu z polskich zespołów nie udało się zebrać tylu punktów, żeby zostać zaliczonym do drugiej dywizji, nie mówiąc już o najsilniejszej. W ubiegłym roku łódzcy kolarze wygrali 30 wyścigów, w tym cztery wieloetapowe. Czy są w stanie powtórzyć ten wyczyn? - Zadowoli nas 20 zwycięstw - ostrożnie deklaruje Andrzej Kołodziejczyk. Jeśli chodzi o skład, to jedynym nowym zawodnikiem jest 29-letni Włodzimierz Gilicki, wielokrotny medalista torowych mistrzostw Polski, wychowanek Włókniarza Kalisz. Kołodziejczyk: - To człowiek od czarnej roboty.

Poza Gilickim w Knaf Mikomaksie będą się ścigać: n Wojciech Pawlak (35 lat, dwukrotny olimpijczyk, w ubiegłym roku wygrał pięć wyścigów); n Jarosław Rębiewski (30 lat, wychowanek Społem Łódź, w 2003 roku wygrał trzy wyścigi); n Marcin Sapa (28 lat, 7 wyścigów); n Tomasz Kiendyś (27 lat, 4 wyścigi), Krzysztof Jeżowski (29 lat, wychowanek Pawlikowiczanki, czołowy sprinter w kraju, 3 wyścigi); Tomasz Lisowicz (27 lat, aktualny mistrz Polski w jeździe indywidualny na czas, 4 wyścigi), Piotr Zaradny (32 lata, 3 wyścigi).

W poprzednim sezonie, a zwłaszcza w jego końcówce, łódzka grupa zawodowa przeżywała duże kłopoty finansowe. Wydawało się nawet, że może przestać istnieć. - Gdyby nie Jerzy Bednarek, w Łodzi nie byłoby kolarstwa na takim poziomie - dziękował menedżerowi grupy Knauf Mikomax Kazimierz Bukszyński, kiedyś znany kolarz, a teraz działacz.

Bednarkowi udało się namówić do pomocy firmę Knauf, producenta materiałów budowlanych, który m.in. ma fabrykę w Bełchatowie. Drugim głównym sponsorem jest łódzki Mikomax, fabryka mebli biurowych. Kolarze będą jeździć na rowerach Spruch, produkowanych przez Zbigniewa Sprucha, wicemistrza świata zawodowców na szosie z 2000 roku, a w stroje galowe ubierał ich pabianicki zakład Pawis.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.