Piłkarski Puchar Polski

W niedzielę w samo południe odbędzie się II runda piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W Częstochowie dojdzie tylko do dwóch spotkań. Victoria podejmować będzie Spartę Lubliniec, a Skra - Lot Konopiska

Częstochowscy kibice z uwagą śledzić będą zapewne poczynania IV-ligowych piłkarzy Rakowa, którzy w ubiegłym roku zaszli aż do ćwierćfinału ogólnopolskich rozgrywek. Tym razem podopieczni trenera Andrzeja Samodurowa zmierzą się w Kaletach z Unią i raczej nie powinni mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa. Będzie to dla nich zarazem ostatni sprawdzian przez rozpoczęciem zaplanowanej na następny weekend rundy rewanżowej IV ligi. Czy jednak dojdzie do inauguracji, dowiemy się dopiero w poniedziałek. Tego dnia zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej ma zadecydować o ewentualnym przesunięciu rozgrywek. Mówi się o odwołaniu dwóch pierwszych kolejek III ligi. Start miałby nastąpić dopiero 27 marca. Przełożone mecze miałyby zostać rozegrane 31 marca i 7 kwietnia. Podobnie byłoby z IV ligą, ale ostateczne decyzje mają zapaść po niedzieli w Katowicach.

- Oficjalne stanowisko do nas jeszcze nie dotarło, ale słyszałem już o możliwości opóźnienia pierwszej kolejki rozgrywek - mówi trener Rakowa Andrzej Samodurow. - Co do drugiej to pierwsze słyszę, ale byłaby to jak najbardziej trafna decyzja. Nasze boisko jest całkowicie zasypane. Myśleliśmy o tym, aby oczyścić je ręcznie, ale będzie to chyba syzyfowa praca, tym bardziej że zapowiadają kolejne opady śniegu.

Podobnego zdania jest trener Lotnika Kościelec Jan Teodorczyk. - Są prognozy dotyczące odwołania startu rozgrywek w pierwotnym terminie, ale lepiej poczekajmy na ostateczną decyzję Śląskiego ZPN - mówi. - W nadchodzącym tygodniu rozpoczniemy odśnieżanie naszego boiska. Ze względu na widowiskowość spotkań i zdrowie zawodników jestem jednak za zmianą terminu. Wtedy będzie czas na osuszenie boisk. My mamy pierwsze spotkanie na wyjeździe, więc o nasze boisko na razie jesteśmy spokojni. Do ligowego meczu w Kościelcu mamy jeszcze dwa tygodnie.

Zestaw par Puchar Polski na szczeblu okręgu: LKS Babienica - Jura Niegowa, Huragan Jezioro - Liswarta Popów, Zieloni Żarki - Jedność Boronów, Orkan Gnaszyn - Znicz Kłobuck, Grom Victoria Częstochowa - Sparta Lubliniec, Skra Częstochowa - Lot Konopiska, Pokój Sadów - Lotnik Kościelec, Unia Kalety - KS Raków Częstochowa.

Kolejną rundę Pucharu Polski zespoły rozegrają 24 marca.