Rugbiści Budowlanych jadą do Spały

Pobyt w Spale oraz mecz kontrolny z mistrzem Ukrainy - to ostatnie etapy przygotowań rugbistów Budowlanych Blach Pruszyński do rundy wiosennej.

W piątek podopieczni Mirosława Szczepańskiego i Krzysztofa Serafina wyjadą na 10-dniowe zgrupowanie do Spały. Do wspomnianego duetu szkoleniowców dołączy jeszcze Mieczysław Bogusławski, który zaplanował cały okres przygotowawczy. Rugbiści, inaczej niż zespoły w innych dyscyplinach sportu, na zgrupowanie wybierają się tuż przed rozgrywkami.

- Dotychczasowe plany wypełniliśmy niemal w stu procentach - twierdzi Krzysztof Serafin. - Co prawda nie udało się przeprowadzić treningów na boisko, bo nie dogadaliśmy się ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego, ale przez to inne elementy treningu zaliczyliśmy z nawiązką.

W Spale będzie trenować 33 zawodników. Z różnych powodów nie pojadą najciężsi - Przemysław Pustkowski, Adam Prach, Cezary Zabokrzycki i Jarosław Prasał. Nie będzie także reprezentantów Polski, czyli Piotra Gomulaka, Krzysztofa Hotowskiego i Macieja Maciejewskiego.

Po przyjeździe ze Spały łodzianie rozegrają mecz kontrolny. Ich rywalem będzie mistrz Ukrainy. Spotkanie odbędzie się przy ul. Górniczej. 3 kwietnia już w meczu ligowym Blachy Pruszyński Budowlani zagrają u siebie z Orkanem Sochaczew.