Wysoka porażka Odry Opole

Ostatni sparing opolskich piłkarzy przed zbliżającym się sezonem wypadł blado. II-ligowe Podbeskidzie Bielsko Biała rozbiło Odrę 4:0

Spotkanie zostało rozegrane na obiekcie w Dankowicach koło Bielska-Białej. - Graliśmy w trudnych warunkach, na rozmokłym śniegu. Lepiej poradzili sobie w nich rywale. Moi podopieczni tracili bramki po stałych fragmentach gry - mówi trener Odry Dariusz Kaniuka.

Po 15 minutach gry boisko opuścić musiał opolanin Łukasz Ganowicz. - Narzekał na bóle mięśni brzucha. Trener ściągnął go z boiska, by uniknąć pogłębienia kontuzji - tłumaczył kierownik Odry Leszek Wróblewski.

- Wyraźnie odczuliśmy brak Ganowicza na boisku - przyznaje Kaniuka. - Mam duże pretensje do swoich zawodników za błędy przy stałych fragmentach gry - nie krył rozczarowania trener.

Opolskim piłkarzom dostało się także za brak skuteczności. - Mieliśmy dokładnie tyle samo sytuacji do strzelenia bramki, co rywale. U nas szwankowała skuteczność, a rywale pokazali nam, jak się wykorzystuje takie okazje - komentował Kaniuka.

Opolanie mogli z pewnością zdobyć honorowego gola, ale w ostatniej minucie rzutu karnego nie wykorzystał Marek Tracz. - Nie robię tragedii z porażki, bo to jeszcze nie liga. Mieliśmy wiele fragmentów dobrej gry, a sparing zmobilizuje nas do kolejnych przemyśleń - zakończył Kaniuka.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 4 (1)

Bramki: 1:0 Klaczka (24. - głową), 2:0 Piekarski (55.), 3:0 Żukowski (72.), 4:0 P. Woźniak (81.)

Podbeskidzie: Matuszek (46. Merda) - Piekarski, Cienciała (46 Jermakowicz), Bujok, B.Woźniak (46. Czak), Agafon (46. Uzoma), Klaczka, Rączka (46. Żukowski), Szyło (46. P.Woźniak), Zdolski (46. Salami), Błasiak.

Odra: Bella - Kapolka (73. Jacek), Ganowicz (15. Lisiński), Jagieniak, Waga, Rogowski (46. Rychlewicz), Tracz, Wodniok (70. Juszczyk), Sieńczewski (61. Mika), Sobotta (76. Michałowicz), Tyc (46. Golec).