Raków przegrał sparing

W ostatnim sparingu poprzedzającym piłkarską wiosnę piłkarze KS Raków przegrali z II-ligowym Piastem Gliwice 0:2.

W składzie gliwiczan grali m.in. byli zawodnicy Rakowa Bartłomiej Wilk i Janusz Bodzioch. Mecz w obecności prawie stu kibiców został rozegrany wczoraj na bocznym boisku przy ul. Limanowskiego. Losy rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Dwa błędy popełnił bramkarz KS Cezary Siwy. Najpierw źle obliczył lot piłki po dośrodkowaniu i wpadła ona w długi róg. Przy drugiej bramce piłka po koźle odbiła się od nierównego boiska, zmyliła Siwego i drugi raz wtoczyła się do częstochowskiej bramki.

- Po przerwie mecz rozgrywany był z naszą lekką przewagą, ale gliwiczanie umiejętnie kontrolowali grę i nie dali nam strzelić gola - oceniał trener Rakowa Andrzej Samodurow. - Goście wygrali jednak zasłużenie. Na tle Rakowa prezentowali się bardziej dojrzale i spokojnie.

Raków: Siwy (46. Nalichowski), Susek (70. Lechowski), Jankowski, Sroka (46. Żebrowski), Ojczyk (46. Mastalerz), Przybylski, Lesik (46. Gałkowski), Rogalski, Lisowski (46. Mazur), Malinowski, Popko.