SPORT W SKRÓCIE

CZPAK W ŁKS. Cezary Czpak, były zawodnik wycofanego z drugiej ligi KSZO Ostrowiec, rundę wiosenną spędzi w ŁKS Łódź, którego jest wychowankiem. Zawodnik podpisał wczoraj umowę do końca czerwca.

SZACHOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU. Dopiero w trzeciej serii drużynowych mistrzostw okręgu seniorów w szachach zagrała drużyna Flika Sandomierz, pokonując na wyjeździe Fart II Kielce 4,5:1,5. W derbach Kielc pierwsza drużyna Farta wygrała z Kiksem 6:0, a w Bliżynie Kordian pokonał 4:2 Caissę Kielce. Pauzował Hetman Ostrowiec, przez co na fotel lidera wrócił Fart I. Czwarta seria gier odbędzie się w niedzielę 7 marca.

TERMINARZ TURNIEJU IM. ZIENTALA. Mecz UniMaksu z Kolporterem rozpocznie trzecią serię gier XIV halowego turnieju piątek piłkarskich im. Mieczysława Zientala. Początek tego pojedynku w niedzielę o godz. 15. W kolejnych meczach: grupa I: MOZ - Bakama (15.35), Renesans - UniMax (16.10), PKP Energetyka - MOZ (16.45), Bakama - Renesans (17.20); grupa II: MPEC - Foksdrob (17.55), WSP Społem - Omega (18.30), PC Tech - MPO (19.05), Foksdrob - Omega (19.40), MPO - Szkoła Jazdy Vega (20.15). Turniej organizuje Świętokrzyski Związek Ognisk TKKF i MOSiR, a wszystkie mecze odbywają się w hali przy ul. Krakowskiej 72 w Kielcach.

PONIDZIE NIEGOŚCINNE. Już po raz drugi w hali sportowej imnazjum nr 1 w Pińczowie rozegrany został ogólnopolski turniej piłki nożnej żaków (roczniki 1991-1992). W rywalizacji wzięły udział drużyny z Krakowa, Kazimierzy Wielkiej, Bodzentyna, Piekoszowa, Pińczowa i Starachowic. W obu grupach bezkonkurencyjni okazali się gospodarze - młodzi piłkarze Ponidzia Pinczów. Za najlepszego piłkarza z rocznika 1991 uznano Andrzeja Sendeckiego ze Staru Starachowice, bramkarza - Mateusza Adamczyka z Orłów Bodzentyn, a tytuł króla strzelców wywalczył Wojciech Kasza z Ponidzia Pińczów. Najlepszymi w roczniku 1992 okazali się trzej piłkarze Ponidzia: zawodnik - Jakub Maj, bramkarz - Radomir Gozdek, król strzelców - Dominik Sobczyk.

FAWORYT NAJLEPSZY. Nie było niespodzianki w 64. Lidze Trójek Piłkarskich, którą tradycyjnie rozegrano w sali SP nr 1 w Kielcach. Wygrał ją, z kompletem punktów w ośmiu meczach, Sporting. Zwycięzcy wystąpili w składzie: Krzysztof Jędrzejewski - najlepszy bramkarz, Jaromir Kruk, Sebastian Rutkiewicz i Radosław Zygmunt. Dzięki bardzo dobrej dyspozycji Macieja Oleksiaka (najlepszy zawodnik i król strzelców - 11 goli) na drugim miejscu turniej zakończył Real II Słoneczne. Trzecia była Siódemka.

WIOSNA Z AUTOMOBILKLUBEM. Automobilklub Kielecki wspólnie z zarządem PZMot zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w Konkursowej Jeździe Samochodowej "Wiosna 2004". Zawody rozpoczną się w sobotę 6 marca o godz. 10 z parkingu przed Kieleckim Centrum Kultury i będą eliminacją samochodowych mistrzostw okręgu PZMot i AK. Wyścig zostanie rozegrany na trasie 40 km, na której zlokalizowano dziesięć prób sportowych. Uczestnicy zostaną podzieleni na pięć klas w zależności od pojemności silnika. Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są w siedzibie Automobilklubu przy ul. Słowackiego do piątku w godz. 9-15 (361 98 55, 56) oraz w dniu zawodów od 8 do 10.

MOTO-SPORT ZAPRASZA. Młodzieżowy Klub Motorowy Moto-Sport ogłasza nabór chłopców w wieku od 11 lat do sekcji motocyklowej oraz nowo tworzonej sekcji rowerów BMX - "bicross". Szczegółowe informacje można uzyskać pod kieleckim numerem telefonu 344 78 27.