Gorszkow i Elliot w Świcie

W poniedziałek 1 marca mija termin na zgłaszanie nowych zawodników do PZPN. Tego dnia Świt Nowy Dwór chce zarejestrować dwóch ostatnich piłkarzy - Łukasza Gorszkowa i Elliota Matsikę - reprezentanta młodzieżówki Zimbabwe

Niespodzianką jest przede wszystkim sprowadzenie Gorszkowa. Ten 30-letni obrońca rozegrał w pierwszej lidze ponad 250 meczów. Debiutował w Wiśle Kraków w sezonie 1993/94, a potem występował: w Sokole Tychy, Górniku Zabrze, Widszewie Łódź, Stomilu Olsztyn, GKS Katowice i KSZO Ostrowiec. Ostatnie trzy i pół roku grał w Dyskobolii Groclin Grodzisk. W ubiegłym sezonie zdobył z tym klubem wicemistrzostwo Polski, grając na ogół w podstawowym składzie. Po przyjściu do Grodziska Wielkopolskiego słowackiego trenera Duszana Radolskiego rzadko wchodził na boisko. Jesienią zagrał tylko w trzech spotkaniach.

O drugim nowym piłkarzu Świtu na razie wiadomo, że jest prawym pomocnikiem. Grał ostatnio w Dynamos Harare i zajął z tym klubem trzecie miejsce w lidze Zimbabwe w sezonie 2003. Matsika okazał się lepszy od testowanego wcześniej w Legii Musareki Jenitala. Okazję do obejrzenia nowych graczy kibice będą mieli w najbliższą sobotę podczas sparingu z Jagiellonią Białystok.

Światła później

Wiele wskazuje na to, że próbne włączenie oświetlenia na stadionie w Nowym Dworze zostanie przesunięte z poniedziałku na wtorek. Jednodniowy poślizg został spowodowany kradzieżą części kabli z jednego masztu, do której doszło we wtorek. Spowodowało to konieczność zamontowania nowych przewodów i opóźniło zakończenie całej instalacji oświetleniowej o ponad dobę. Dokładny termin zapalenia jupiterów będzie znany w poniedziałek po południu.