Meblotap AZS Chełm - BS Sure Shot Wołomin 91:58

Po blisko stu dniach bez wygranej koszykarki chełmskiego Meblotapu AZS przełamały wreszcie złą passę. W sobotę zespół trenera Anatolija Bujalskiego rozgromił u siebie BS Sure Shot Wołomin różnicą 33 punktów

Mecz miał olbrzymie znaczenie dla obu zespołów. Zwycięzca znacznie zbliżał się do gry w czołowej ósemce fazy play-off. Gospodynie przystąpiły do tego spotkania bez Olgi Muraszkiny. Rozgrywająca Meblotapu w minionym tygodniu odeszła do UMMC Jekaterinburg. Nie było również wiadomo, w jakiej dyspozycji będą Rita Adams i Olena Proszczenko, które narzekały na kontuzje stawów skokowych. Okazało się jednak, że chełmianki poradziły sobie znakomicie. Już po pięciu minutach gry prowadziły 11 punktami (17:8). Bardzo skutecznie w tym czasie grała Anna Szyćko, która bezbłędnie trafiała zza linii 625 cm, dzielnie ją wspierały Anna Piątkowska, Małgorzata Pietraś i Adams. - Chyba za bardzo chciałyśmy wygrać i dlatego na początku miałyśmy związane ręce - stwierdziła po meczu Ilze Ose-Hlebowicka, zawodniczka Sure Shot. - Potem pokazałyśmy, że umiemy grać, ale było już za późno.

Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną Meblotapu 29:11, a druga miała podobny przebieg. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy była fatalna skuteczność zespołu z Wołomina. Do przerwy zawodniczki Sure Shot osiągnęły zaledwie 15 procent celności rzutów za dwa punkty i 29 za trzy, przy odpowiednio 60 i 50 procentach Meblotapu.

W trzeciej kwarcie zespół gości zagrał znacznie lepiej, głównie za sprawą Ose-Hlebowickiej i Katarzyny Dulnik. Ta część meczu zakończyła się wygraną BS Sure Shot 20:16. W ostatniej części meczu wszystko wróciło do normy i Meblotap znowu przeważał. Pod koniec spotkania obaj trenerzy wprowadzili do gry zawodniczki rezerwowe. - Cieszę się, że wygrałyśmy i nie sparaliżowała nas trema - podsumowała Małgorzata Pietraś, kapitan Meblotapu. - Skuteczność naszej drużyny w pierwszej połowie spowodowała, że wołominiankom odechciało się grać.