Polscy laskarze już wygrywają w Madrycie

Polska - Indie 4:1, Polska - Malezja 2:1.

Zwycięstwa cenne, ale trzeba pamiętać, że Polacy w rozpoczynających się we wtorek w Madrycie kwalifikacjach do igrzysk w Atenach akurat uniknęli grupowych starć z Azjatami.

Naszymi rywalami będą kolejno:

W drugiej grupie grają: Indie, Pakistan, Malezja, Nowa Zelandia, Kanada i Belgia.

Awans na igrzyska zdobędzie siedem czołowych drużyn.

Polacy są w Madrycie od 25 lutego. W sparingach z Indiami i Malezją nie zagrali dwaj chorzy Wielkopolanie. To Krzysztof Kmieć (Warta Poznań), który ma anginę lub zapalenie migdałków i w dwóch pierwszych meczach turnieju raczej nie wystąpi. Natomiast przeziębiony Tomasz Choczaj (Grunwald Poznań) powinien we wtorek być zdolny do gry.

Z Hindusami Polacy wygrali 4:1 (4:0). Bramki zdobyli: Mirosław Juszczak z Pocztowca Poznań (7. min - krótki róg), Tomasz Marcinkowski z Grunwaldu Poznań (12), Dariusz Rachwalski z Pocztowca (16.), Artur Mikuła z Grunwaldu (23.). Grano dwa razy po 25 minut (normalny czas gry - dwa razy 35). Utytułowani rywale zdobyli jedynego gola dopiero w 42. minucie.

W sobotę Polacy pokonali inną silną reprezentację z Azji - Malezję 2:1 (1:1, 1:0, 0:0). Grano w trzech tercjach po 20 minut. Bramki dla Polski strzelili: Artur Mikuła z Grunwaldu (6.), Piotr Mikuła z Pocztowca (22.). Bramka dla rywali padła w 20. minucie z krótkiego rogu. W pierwszej połowie lutego Polacy w Kuala Lumpur przegrali trzy sparingi z Malezją (1:2, 0:2, 1:4), a jeden wygrali 3:1.

Mecze odbywały się przy bardzo złej pogodzie. To niezwykłe, jak na Hiszpanię, ale w weekend padał tam śnieg i dopiero w sobotę temperatura podskoczyła do kilku stopni powyżej zera.