Ostatnie sparingi przed inauguracją piłkarskich rozgrywek

Już 13 marca rozpoczyna się runda wiosenna IV ligi. Piłkarze z naszego regionu pracowicie spędzają ostatnie dni przed inauguracją rozgrywek.

Zespół Rakowa odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem ograł 4:1 (2:1) Zielonych Żarki. Bramki dla KS strzelali: Malinowski, Przybylski, Rogalski i Mazur. Trener Andrzej Samodurow pozwolił zagrać wszystkim piłkarzom z kadry. - Na boisko weszło nawet kilku z tych najmłodszych - mówi szkoleniowiec. - Ten mecz był częścią drugiego tego dnia treningu, bo w czasie ferii trenujemy dwa razy dziennie.

W sobotę Raków wyjeżdża na sparing z Victorią Jaworzno. Potem zagra jeszcze z Piastem Gliwice, a 7 marca w ramach Pucharu Polski w Kaletach z Unią. 13 marca pierwszy mecz ligowy częstochowianie rozegrają na wyjeździe z Uranią Ruda Śląska.

W Kościelcu w meczu sparingowym zmierzyły się dwie drużyny z naszego regionu: Jura Niegowa i Lotnik Goliard. 5:2 wygrali piłkarze z Niegowej. Bramki dla Jury strzelili: Tomasz Stachyra - 2 oraz Albert Kenneth, Arkadiusz Lamch i Mirosław Lamch. Gole dla Kościelca padły po strzałach: Przemysława Chobota i Daniela Banasia.

Jura kolejny mecz rozegra w sobotę w Żarkach, gdzie o godz. 11 zmierzy się z Zielonymi. Lotnik także w sobotę, w samo południe, rozpocznie test-mecz z MKS Myszków.

Środowym przeciwnikiem myszkowian był czwartoligowy zespół Źródła Kromołów. MKS po bramkach Łukasza Stefańskiego i Piotra Trepki wygrał 2:1.

Piłkarze Włodara Domex Częstochowa dopiero w sobotę rozegrają kolejny sparing. - Gramy na razie między sobą - mówi trener Gothard Kokott. - Są dwie drużyny: seniorów i juniorów, w których testujemy zawodników zarówno do gry w IV lidze, jak i do spotkań w lidze juniorów. W sobotę zagramy na stadionie w Dźbowie z OKS Olesno.