Sukcesy toruńskich tenisistów

Dwa brązowe medale padły łupem tenisistów Startu-Wisły Toruń podczas mistrzostw Polski do lat 18. Na najniższym stopniu podium stawali Ewa Szatkowska i Piotr Gałek

Oboje wywalczyli na kortach SKT Sopot medale w turniejach deblowych. Niespełna 16-letnia Szatkowska w parze z Dagmarą Sarą (Return Radom) w pierwszej rundzie wygrały walkowerem z Kingą Golenia i Magdaleną Tokarczyk (obie PKT Pabianice), w ćwierćfinale pokonały rozstawiony z numerem dwa debel AZS Poznań Karolina Filipiak-Karina Tomaszewska 6:3, 6:3, a w półfinale uległy późniejszym mistrzyniom Polski Karolinie Kosińskiej (Warszawianka) i Natalii Kołat (Masters Szczecin) 1:6, 1:6. Wcześniej Kosińska i Kołat wyeliminowały inną toruniankę Alinę Orcholską, która grała z Anną Pałaszkiewicz (AZS Poznań).

Gałek w parze z Maciejem Ochocińskim (De-Ski Warszawa) w pierwszej rundzie wygrał z parą Błażej Koniusz (ChTT Chorzów) - Michał Sekuła (Górnik Bytom) 6:7 (4), 6:4, 6:3, w ćwierćfinale z parą AZS Poznań: Szymon Judek - Michał Olejniczak 6:4, 7:5, a w półfinale uległ po wyrównanej walce rozstawionej z numerem 1 parze Kacper Owsian - Michał Walków (AZS Poznań) 4:6, 4:6.

Gorzej powiodło się toruńskim tenisistom w grze pojedynczej. Rozstawiony w turnieju mężczyzn z numerem 7 Gałek w pierwszym pojedynku wygrał z Aleksandrem Korzeniewiczem (SKT Szczecin) 6:4, 6:2, ale potem uległ Mateuszowi Szmiglowi (SKT) 4:6, 0:4. Pecha w losowaniu miały dziewczęta, które w pierwszej rundzie trafiły na późniejsze finalistki mistrzostw. Orcholska przegrała z Kołat 3:6, 4:6, a Szatkowska z Katarzyną Siwosz (PKT Pabianice) 3:6, 0:6.

Dla tenisistów Startu-Wisły to był bardzo udany sezon zimowy. Torunianie wywalczyli dotąd osiem medali MP. Wcześniej na podium w kategorii młodzików dwa razy stawała Hanna Kapustka (złoto w deblu, brąz w singlu), Szatkowska zdobyła dwa złote medale do lat 16, w tej samej kategorii brązowe krążki wywalczyli Orcholska i Krzysztof Muzalewski.