Debiutancka gala nowej organizacji MMA w Olsztynie

Już w najbliższą sobotę, w hali Urania odbędzie się pierwsza edycja gali Kaiser Fight Night. - Olsztyńska publiczność zna się na sportach walki i potrzebuje takich wydarzeń - reklamuje Przemysław Zbiciak, organizator oraz zawodnik, który weźmie udział w gali.

Skąd wziął się pomysł na organizacji kolejnej gali MMA w Olsztynie? - To miasto słynie ze sportów walki, a wiele sukcesów w przeszłości odnosili zawodnicy walczący tutaj w taekwondo oraz w zapasach - mówi Przemysław Zbiciak. - W ostatnim czasie dość prężnie rozwinęło się MMA, a takie postacie jak Mamed Chalidow [mistrz Federacji KSW - red.] czy Joanna Jędrzejczyk [mistrzyni Federacji UFC - red.] są już znane na całym świecie. Olsztyńska publiczność zna się na sportach walki i potrzebuje takich wydarzeń.

Jak przyznaje, przygotowanie tak wielkiego przedsięwzięcia zajmuje kilka miesięcy i jest ono skomplikowana logistyczne. Choć większość zadań została już wykonana, to ostatnie dni są i tak bardzo intensywne. - Podczas ostatnich dni przed galą musimy wszystko poskładać w całość w taki sposób, aby nie spotkały nas żadne przykre niespodzianki - mówi olsztynianin.

Warto wspomnieć, że Przemysław Zbiciak będzie również jednym z zawodników walczących podczas sobotniej imprezy. Zmierzy się z Semenem Tyrlą, doświadczonym zawodnikiem z Białorusi. - Obserwowałem jego walki i wiem, w jaki sposób powinienem go pokonać - mówi zawodnik. - Mam ułożoną pod niego taktykę, a sama walka pokaże czy uda mi się ją zrealizować. Z drugiej strony nie wiem, w jaki sposób daję radę połączyć organizację gali z treningami. Pomaga mi w tym sztab zaufanych ludzi i to dzięki nim udaje mi się wszystko poukładać w logiczną całość.

W walce wieczoru gali Kaiser Fight Night 1 wystąpi Sylwester Borys, reprezentant Arrachionu MMA Olsztyn. Olsztynian zwyciężał siedem razy i tylko dwukrotnie musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Jego rywalem będzie doświadczony Aleksander Boyko, Ukrainiec z rekordem 17 zwycięstw i 14 porażek. - Sylwester jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników, którzy walczą na naszej gali - ocenia Zbiciak. - Być może medialnie nie jest jeszcze znany, lecz w ostatnim czasie odniósł wiele cennych zwycięstw. Nie dopuszczamy innej myśli, niż jego wygrana.

Kibice, którzy zdecydują się przyjść w sobotni wieczór do hali Urania zobaczą jeszcze starcia Piotra Danelskiego i Michała Wiencka. Szansę na debiut dostaną również Mateusz Michalski, Wojciech Giera i Piotr Renkowski, lecz ich przeciwnicy nie są jeszcze znani. Nie zabraknie również walki w formule K-1, pomiędzy Przemysławem Zygmuntowiczem a Stanisławem Zaniewskim. Jej stawką będzie tytuł mistrza Europy.

Organizatorzy na swoją galę zaprosili również znane osobistości ze świata MMA. To m.in. Marcin Różalski (zawodnik KSW), Damian Grabowski (zawodnik UFC) czy Łukasz "Juras" Jurkowski (były zawodnik MMA, a obecnie komentator Telewizji Polsat). Bilety przez internet (dostępne na stronie organizatora kaiserfightnight.pl) będzie można zarezerwować jeszcze do czwartku. W zależności od miejsca w hali, wejściówki kosztują od 40 do 120 złotych.

Pierwszą okazją, aby poznać z bliska zawodników, będzie ich oficjalne ważenie, które odbędzie się w piątek o godz. 16 w Galerii Warmińskiej. Początek sobotniej gali został zaplanowany na godz. 20.

Więcej o:
Copyright © Agora SA