Wisła musi budować dach

- Jeżeli nie będziemy mieli projektu i harmonogramu realizacji zadaszenia na koniec maja, to o grze choćby w Pucharze UEFA możemy zapomnieć - powiedział nam prezes Wisły SSA Bogdan Basałaj, który właśnie wrócił z Barcelony z Forum Klubów Europejskich.

Niewykluczone, że Wisła będzie miała trzeciego lewoskrzydłowego (obok Piotra Brożka i Brazylijczyka Edno). W sobotę w Podgoricy wiceprezes Wisły Zdzisław Kapka będzie obserwował 26-letniego Gorana Djordjevicia z Obiliciu Belgrad.

Jeżeli piłkarz spodoba się, to natychmiast rozpocznie się procedura sprowadzania go do Krakowa. - Będziemy mieli tydzień na załatwienie formalności - mówi prezes Bogdan Basałaj, który właśnie wrócił z Hiszpanii, gdzie brał udział w Forum Klubów Europejskich w Barcelonie.

- Klamka zapadła. UEFA potwierdziła, że już od nowego sezonu licencje będą surowo przestrzegane, i na nic zdały się sarkastyczne zapytania przedstawicieli z Belgii i Danii: "Czy licencje będą dotyczyć także Lazio i innych zadłużonych klubów włoskich?" - opowiada Bogdan Basałaj. 11 marca będzie zatwierdzony nowy regulamin Pucharu UEFA. Runda kwalifikacyjna odbędzie się w sierpniu, I runda - we wrześniu, po czym zespoły zostaną podzielone na osiem pięciodrużynowych grup.

W sprawie licencji największym zmartwieniem "Białej Gwiazdy" jest brak zadaszenia na stadionie. - Do końca maja będziemy musieli przedstawić plan prac związanych z instalacją zadaszenia - podkreśla prezes Wisły SSA.

Zespół Henryka Kasperczaka w spokoju i w dobrych warunkach trenuje w Monastirze. W niedzielę wiślacy zmierzą się w Tunisie z AS Marsa. Będzie to test dla trenującego z Wisłą Senegalczyka Mouhamadou Traore: - Na razie Senegalczyk trenuje z nami, ale nie chcę go oceniać, zanim nie zobaczę go w sparingu. Kadrowicze wrócą do nas również w niedzielę, ale jeszcze z Marsą nie zagrają - powiedział nam wczoraj Henryk Kasperczak, który znalazł już ostatniego sparingpartnera (przeciwko Wiśle nie mógł wystąpić Club Sportif Sfaxien, bo wcześniej startuje ekstraklasa tunezyjska). - W tej sytuacji zagramy z drugoligowym zespołem Club Nautique Hammam Sousse, najprawdopodobniej w Monastirze - powiedział nam Kasperczak.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.