Raków wygrał w Chorzowie

Nasze IV-ligowe drużyny nie próżnują. W środę rozegrały kolejne mecze kontrolne

W sobotę piłkarze KS Raków grali z III-ligową Walką Zabrze, a w środę zmierzyli się w Chorzowie z II-ligowym Ruchem. Częstochowianie pokonali bardziej doświadczonych przeciwników 3:1 (bramki: Lisowski, Rogalski, Kyzioł).

- Gospodarze wystawili do tego meczu dwa składy - mówi trener Rakowa Andrzej Samodurow. - Trudno powiedzieć, czy w pierwszej połowie grali podstawowi zawodnicy Ruchu, czy był to skład mieszany. My zagraliśmy wyjściową jedenastką. Dopiero po przerwie na boisko weszli młodzi zawodnicy: Kyzioł, Lechowski, Bielecki, Gliński, Pluta oraz Mazur.

Następnym sparingpartnerem Rakowa będzie KKS Kluczbork. Mecz odbędzie się w sobotę w Kluczborku o godz. 11.

Ruch Chorzów - KS Raków 1:3 (0:1)

Bramki: Jeleń (Ruch) - Lisowski, Rogalski, Kyzioł (Raków)

MKS Myszków zmierzył się z Zielonymi Żarki i zremisował 1:1. Goście z okregówki objęli nawet prowadzenie w 15. minucie po strzale Marcina Krawczyka. - W pierwszej połowie warunki do gry były niezłe, a przeciwnik walczył dopóki miał siły - relacjonuje trener MKS Janusz Małek. - Prawdę mówiąc nie było widać, kto w której gra lidze. Po przerwie przeważaliśmy, ale nie udało się zdobyć żadnej bramki. Niestety, zawiodła skuteczność.

W sobotę MKS ponownie zagra z Zielonymi. Mecz w Myszkowie rozpocznie się o godz. 11.

MKS Myszków - Zieloni Żarki 1:1 (1:1)

Bramki: Stefański (MKS) - Krawczyk (Zieloni).

Piłkarze Jury Niegowa przegrywali z Grunwaldem Ruda Śląska 0:1, ale ostatecznie wygrali 3:1. W końcówce meczu - w 82. i 90. minucie - dwa zwycięskie gole zdobył Jarosław Trepka.

Jura Niegowa - Grunwald Halemba 3:1 (0:0)

Bramki dla Jury: Szczepaniak, Trepka 2.