Zepter-Idea Wrocław - Spójnia Stargard 87:65

Koszykarze Zeptera-Idea Wrocław wygrali kolejny, 27. mecz ligowy i do kompletu zwycięstw zostało im już tylko wygrać w Szczecinie w następną sobotę. Spotkanie ze Spójnią wyjątkowo rozegrane zostało w Brzegu Dolnym, gdyż Hala Ludowa była zajęta.

Mecz nie był wielkim widowiskiem. W trakcie pojedynku wyraźnie widać było, że mistrzowie Polski oszczędzają siły przed wtorkowym spotkaniem w Suprolidze z Maccabi Tel Awiw. Właśnie z tego względu w składzie nie znalazł się Raimonds Miglinieks, a Adam Wójcik w pierwszej połowie na parkiecie pojawił się tylko na osiem minut, a w drugiej już nie grał.

W miarę wyrównana walka trwała tylko do 15. min, ale i tak Zepter ciągle prowadził. Koszykarze Spójni całkiem nieźle bronili, stosując obronę kombinowaną. Większą przewagę wrocławianie zapewnili sobie dopiero w ostatnich minutach drugiej kwarty. Po akcjach Aleksandra Avlijasa, Joe McNaulla oraz trzypunktowym rzucie Macieja Zielińskiego wrocławianie objęli dziesięciopunktowe prowadzenie. Jak się później okazało, był to przełomowy moment spotkania.

W trzeciej kwarcie, głównie dzięki dobrej postawie Pawła Wiekiery, goście stopniowo niwelowali straty. W 27. min Zepter prowadził tylko 51:46, ale kolejnych siedem punktów zdobył Zieliński i znów wszystko wróciło do normy. Samotny Wiekiera niewiele mógł zdziałać, tym bardziej że większość pozostałych graczy Spójni zawodziła rzutowo, przede wszystkim fatalnie wykonując rzuty osobiste. W końcówce meczu wrocławianie powiększyli prowadzenie dzięki skutecznej grze Harolda Jamisona, który wyraźnie starał się rozbawić nieco znudzonych kibiców.

Kwarty : 15:14, 27:18, 20:18, 25:15. Zepter: Zieliński 23 (1), Adomaitis 17 (2), Jamison 14, Helmanis 7 (1), Kościuk 2 oraz McNaull 14, Avlijas 8, Wójcik 1. Spójnia : Wiekiera 19 (2), Lynch 16 (2), Grudziński 12 (2), Morkowski 8 (2), Danilović 4 oraz Nizioł 3, Dżino 3, Staskunas 0. Koszykarz meczu : Zieliński.