TYTAN - Basket Kwidzyn 87:82

Koszykarze Tytana pokonali w niedzielę Basket Kwidzyn 87:82. W końcówce kibice byli świadkami dużych emocji.

Częstochowianie po raz piąty z rzędu zeszli z parkietu jako zwycięzcy. We wczorajszym meczu podopieczni trenera Arkadiusza Urbańczyka dyktowali warunki gry. Co prawda Basket w pierwszej kwarcie posiadał przewagę, ale trwało to tylko do 5. minuty. Wówczas goście prowadzili 16:12. W 7. minucie na tablicy widniał ju? wynik 17:19 dla Basketu i było to ostatnie prowadzenie przyjezdnych. Od tego momentu gospodarze po celnych rzutach Michała Sarana, Dariusza Szynkiela i Piotra Trepki zdobyli do końca kwarty 12 punktów i ostatecznie wygrali inauguracyjną partię 29:19.

Na przerwę częstochowianie schodzili prowadząc siedmioma punktami (49:42). W 23. minucie po trzech rzutach za trzy punkty Janusza Sośniaka Tytan wyszedł na prowadzenie 60:45. Taka sama różnica była w 32. minucie (75:60). Od tej chwili gospodarze zwolnili grę i dali sobie narzucić styl rywali. Basket szybko odrabiał straty i na cztery minuty przed końcem doprowadził do stanu 80:75. W 38. minucie było już 82:79, a po rzucie za trzy Dariusz Puncewicza goście doprowadzili do remisu 82:82. Za chwilę Tomasz Milewski zablokował Stanisława Prusa, co wywołało aplauz rozgrzanej widowni. 83. i 84. punkt wywalczył Trepka, wykonując rzuty wolne, a wynik meczu rzutem za trzy punkty ustalił Szynkiel.

- Do nerwowej końcówki doprowadziliśmy niefrasobliwymi i nieprzygotowanymi akcjami - tłumaczył po meczu trener Urbańczyk. - Basketowi ,,siedziały" rzuty za trzy i tym nas dogonili. Na szczęście w kilku ostatnich meczach wygrywaliśmy końcówki i tak też się stało dzisiaj. Każdy z zawodników miał swoje dobre i złe chwile, ale na szczególne słowa uznania zasługuje Piotr Trepka, który nie mając zmiennika, wytrzymał przez cały mecz, mimo że łapały go już skurcze.

TYTAN - Basket Kwidzyn 87:82 (29:19, 20:23, 22:18, 16:22)

TYTAN: Szynkiel 18, Milewski 4, Migała 11, Trepka 17, Motyl 16 - Saran 15, Sośniak 6, Nogalski 0.

Pozostałe wyniki:

Pogoń Ruda Śląska - SKK Kotwica Kołobrzeg 92:99, Stal Stalowa Wola - Legia Warszawa 75:85, Viking Gdynia - Siarka Tarnobrzeg 80:72, Zastal Zielona Góra - Polpak Świecie 71:82, Alba Alstom Chorzów - Turów Zgorzelec, SMS PZKosz Kozienice - SKS Starogard Gdański mecz przełożony na 29.02.