Przegrany sparing Rakowa

Kolejne mecze sparingowe rozegrali w sobotę czwartoligowcy z naszego regionu. Drugiej porażki doznali piłkarze KS Raków. Na początku roku przegrali z Legią Warszawa 1:2. W sobotę nie sprostali w Zabrzu IV-ligowej Walce.

- W pierwszej połowie byliśmy dominującą stroną - przyznaje szkoleniowiec Rakowa Andrzej Samodurow. - Po przerwie niestety do głosu częściej dochodzili gospodarze, którzy w 59. minucie strzałem głową zapewnili sobie zwycięstwo.

KS Raków już w środę zagra w Chorzowie z Ruchem. W sobotę natomiast zmierzy się w Kluczborku z MKS.

Walka Zabrze - KS Raków 1:0 (0:0)

Piłkarze KS Włodar pokonali zespół Zielonych Żarki 3:2. Częstochowianie już po 20 minutach (gole Norberta Janusza i Michała Kobusa) prowadzili 2:0. Po zmianie stron gospodarze doprowadzili do remisu. Osiem minut przed końcem zwycięskiego gola zdobył jednak 21-letni Michał Marko, który jest testowany we Włodarze. - Był to pożyteczny sprawdzian - ocenia trener KS Gothard Kokott. - Żarki przed sezonem sięgnęły po kilku zawodników ze Śląska. Mają ciekawy zespół, dlatego jestem zadowolony z tego spotkania. My w meczach kontrolnych cały czas szukamy najzdolniejszych zawodników.

Kolejnym rywalem KS w sobotę będzie Sokół Olsztyn.

KS Włodar Częstochowa - Zieloni Żarki 3:2 (2:0)

Niegowianie w kolejnym meczu kontrolnym spotkali się z występującą w lidze okręgowej Pogonią Kamyk. Jura po golu Arkadiusza Lamcha wygrała skromnie 1:0. - Wystawiłem dwa składy - mówi trener Jury Stanisław Cygan. - Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale nie spisaliśmy się pod względem skuteczności.

W następnym sparingu Jura zmierzy się w środę z Grunwaldem Halemba.

Jura Niegowa - Pogoń Kamyk 1:0 (0:0).

Aż siedem bramek padło w sparingowym spotkaniu Lotnika Kościelec z KS Pławno. - Cieszymy się, że mimo trudnych warunków atmosferycznych udało się nam wyjść na boisko - mówi trener zespołu z Kościelca Jan Teodorczyk. - Ogólnie jestem zadowolony z postawy zawodników. Walczyli ambitnie i strzelili o jedną bramkę więcej niż zespół z Pławna.

Piłkę do siatki gości kierowali: Przemysław Chobot, Kamil Puchala, Daniel Kwasek i Mariusz Kubanek.

Lotnik Goliard Kościelec - KS Pławno 4:3 (2:2)

MKS Myszków zmierzył się z czołową drużyną katowickiej okręgówki KS Sarnów. - To był wymagający rywal, ale udało się nam zwyciężyć - mówi trener MKS Janusz Małek.

Bramki dla MKS strzelili: Piotr Trepka i Damian Sołtysik. Kolejny sparing drużyna z Myszkowa rozegra w środę. Rywalem MKS-u będą Zieloni Żarki.

MKS Myszków - KS Sarnów 2:1 (1:0)