Stasiak KSZO - Polonia Warszawa 4:2

Polonia Warszawa uległa drugoligowemu Stasiakowi KSZO 2:4 w sparingu rozegranym w Ostrowcu. Oba gole dla ?Czarnych Koszul? strzelił nowy napastnik Paweł Sobczak

- To bardzo ważne dla nas i ważne dla niego - ocenił wczorajszą skuteczność Sobczaka trener Polonii Krzysztof Chrobak. - Grę Pawła też oceniam pozytywnie - dodał.

Sobczak zagrał 45 minut. Nie jest jeszcze przygotowany do występów w całych meczach. Zanim w ubiegłym tygodniu podpisał 2,5-letni kontrakt z Polonią, rozwiązywał stary na Cyprze z Anorthosis Famagusta i trenował sporadycznie. Wejście do drużyny były piłkarz Wisły Płock, Austrii Wiedeń czy włoskiej Genui miał udane, ale to był tylko sparing, i do tego z drużyną drugoligową. - Paweł wykorzystał dwa prezenty naszej obrony. Przy pierwszym golu przejął piłkę, bo nasi zawodnicy przerzucali sobie piłkę nad polem karnym. On tylko ją przejął. Przy drugiej zabrał piłkę zagubionemu obrońcy. Ale czego wymagać od napastnika, jak nie tego, żeby strzelał bramki. Zresztą Polonia grała wtedy bardzo dobrze. Kontrolowała grę. Mogła w pierwszej połowie strzelić więcej goli - mówił były bramkarz Polonii Robert Gubiec.

On zagrał w pierwszej połowie tego meczu, ale w bramce KSZO (- Przeciw Polonii zagrałem pierwszy raz - mówił). Jest bliski podpisania kontraktu z tym klubem. Z próby przebicia się do składu rosyjskiego Szinnika Jarosław nie wyszło nic poza wycieczką na Cypr. - Temat już jest zamknięty. Będę grał raczej w drugiej lidze, ale po to, żeby znowu wrócić do pierwszej - zapowiedział Gubiec.

Dla 24-letniego zawodnika w Polonii nie widzieli miejsca trenerzy - głównie ze względu na sposób, w jaki wypowiadał się na temat klubu (piłkarz rozwiązał też kontrakt, ale z byłym, a nie aktualnym właścicielem "Czarnych Koszul"). A tymczasem wciąż nie udało się znaleźć bramkarza za Gubca i pozostało tylko dwóch - Paweł Kieszek oraz Robert Sarniak. Słowak Gejza Pulen, którego szkoleniowcy chcieli, wyjechał do domu. - Jego menedżer postawił bardzo duże wymagania finansowe. Jeśli ich nie zmieni, zrezygnujemy i będziemy dalej szukać. Gdy nie znajdziemy nowego bramkarza, wrócimy do jednego z tych, których już testowaliśmy (Michał Wróbel, Maciej Palczewski z Wisły Kraków) - zapewnił Chrobak.

Trzeci bramkarz ma pojawić się w Polonii jeszcze w tym tygodniu, a najpóźniej do najbliższej środy. Wtedy poloniści wyjeżdżają na obóz do Chorwacji. Tam rozegrają trzy-cztery sparingi. Ale przed tym wyjazdem w sobotę w Radomsku zagrają z drugoligowym RKS.

STASIAK KSZO CELSA OSTROWIEC ŚW. - POLONIA WARSZAWA 4:2 (2:0). Bramki: Sojka (74., 75.), Maciejewski (61.), Stasiak (69.) - Sobczak (7., 37.). Skład Polonii: Kieszek (46. Sarniak) - Stokowiec, Szwed, Głowacki (70. Musuła), Michniewicz - Gołaszewski, Dźwigała (46. Nowakowski), Cieśla (46. Smolarow), Plewnia (46. Mazurkiewicz) - Sobczak (46. Jarosiewicz), Osipowicz (46. Tarachulski).